Dobór odpowiedniej bielizny dla kobiet w ciąży

Dobór odpowiedniej bielizny dla kobiet w ciąży

Ciąża to bardzo szczególny okres w życiu kobiety. Nie tylko rośnie w niej malutki człowiek, ale również wszystko wokoło się zmienia. Zmianom ulegają nawyki żywieniowe, samopoczucie i oczywiście sylwetka. Wraz z przybieraniem na wadze i zaokrąglającym się brzuszkiem trzeba nabyć odpowiednią bieliznę. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów.

Stanik

W pierwszej kolejności przyda się nowy stanik. O ile zarys rosnącego brzuszka pojawia się w 4-5 miesiącu, o tyle wzrost piersi jest odczuwany już od pierwszych tygodni. Wybierając stanik należy zwrócić szczególną uwagę, aby miseczka była dobrze dopasowana. Dobrym pomysłem jest zakup biustonosza z kilkustopniowym zapięciem, dzięki któremu można powiększyć obwód poniżej piersi. Kupując stanik w pierwszych tygodniach ciąży należy pamiętać, że najprawdopodobniej piersi jeszcze trochę urosną, więc nie ma sensu kupowanie kilku sztuk. Najlepiej mieć dwa na zmianę, a w razie potrzeby dokupić kolejne. Nie warto również inwestować w bardzo drogie staniki, ponieważ za kilka tygodni mogą już być za małe.

Staniki elastyczne/rosnące

W sklepach można spotkać staniki, które rosną wraz z powiększającym się biustem. Zazwyczaj wyglądają one jak staniki sportowe – kształtem przypominają krótkie topy. Takie staniki sprawdzają się jedynie w przypadku kobiet o małym biuście.

Majtki

W pierwszych tygodniach ciąży można swobodnie korzystać z tej samej bielizny co przed ciążą. Niektórzy lekarze zalecają rezygnację ze stringów, które mogą przyczyniać się do powstawania infekcji intymnych. Zakup nowej bielizny staje się konieczny dopiero wtedy, gdy brzuszek staje się bardziej wyraźny. W takim wypadku można skorzystać z bielizny specjalnie przygotowanej dla przyszłych mam. Majtki takie są nieco wyższe i posiadają wyprofilowany ściągacz, którego zadaniem jest podtrzymanie rosnącego brzucha.

Pas ciążowy

Jeśli brzuch jest duży warto zainwestować w pas ciążowy. Jest to elastyczny, szeroki pas materiału nakładany pod ubranie. Delikatnie podtrzymuje brzuch dzięki czemu łatwiej jest się poruszać przyszłej mamie. Wybierając bieliznę dla siebie należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, aby była wygodna. Stanik, który nie podtrzymuje odpowiednio biustu, albo uciska czy majtki utrudniające poruszanie się to nie najlepszy wybór. Warto przy tym pamiętać, że na rynku jest wiele firm produkujących odzież i bieliznę ciążową, która jest nie tyko wygodna, ale również bardzo ładna. Agnieszka
Udostępnij artykuł