Tradycje wigilijne w Anglii - jak wyglądają angielskie Święta? To Cię zaskoczy!
Każdy kraj obchodzi Święta w nieco inny sposób. I tak na przykład tradycje wigilijne w Anglii różnią się znacznie od tych naszych. Chociaż akurat w kwestii świątecznego klimatu w sklepach, ten cały szał zaczyna się w podobnym czasie – a dokładnie wraz z początkiem listopada. Jak mieszkańcy Anglii przygotowują się do świąt? Sprawdź!
Reklama
Tradycje przed wigilijne w Anglii
Tak jak u nas piecze się pierniczki już na kilka tygodni przed Wigilią, tak w Anglii również rozpoczyna się pieczenie tradycyjnego ciasta. Wcześniej przygotowane, musi sporo czasu leżakować, ale w Wigilię nie może go zabraknąć na ani jednym, angielskim stole. Przygotowania do Świąt, to również jemioła, którą wiesza się w wielu domach na drzwiach. Co ciekawe.. jeśli ktoś pod nią stanie, każdy z domowników musi tę osobę pocałować. U nas choinkę ubiera się na swój sposób. Natomiast w Anglii konieczne jest przybranie jej ostrokrzewem. Nie brakuje również kolorowych łańcuchów, najlepiej wykonanych z kolorowego papieru, a także zdobnych bombek. Jest też zawsze ogromna choinka „miejska”. Na takie pierwsze odpalenie lampek przychodzą ogromne tłumy ludzi, którzy głośno śpiewają tradycyjne kolędy, a także popularne pastorałki. Bardzo fajną tradycją angielską jest też kolędowanie – kolędnicy chodzą od domu do domu. Jest też ciekawa tradycja związana z listami do Mikołaja.Reklama
canva,com
Tradycje wigilijne w Anglii
Polskie dzieci czekają na prezenty pod choinką.Reklama
Reklama
Jak wygląda pierwszy dzień Świąt w Anglii?
W Anglii, świąteczna kolacja odbywa się dopiero w pierwszy dzień Świąt. Tam na stole nie królują ryby, a indyk. Zdarza się, że zastępuje się go pieczoną gęsią. Jest też tradycyjny, świąteczny pudding, genialny deser o wspaniałym smaku. Ale to nie wszystkie dobroci świąteczne. Na stole można też znaleźć takie ciasta, które przygotowuje się nawet rok wcześniej, a do środka takiego deseru wkłada się monetę. Oczywiście osoba, która na nią trafi w trakcie poczęstunku, według wierzeń może liczyć na szczęście przez cały, nadchodzący rok. Drugi dzień Świąt to w Anglii czas na dobrą zabawę. Większość osób idzie wówczas na zakupy, albo ogląda rugby czy też konne wyścigi.Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Czytaj więcej
Tradycje wigilijne w Polsce - znasz je wszystkie?
Święta to zwykle bardzo wyczekiwany czas, gdy wszyscy możemy na chwilę zwolnić, siadając przy stole przykrytym białym obrusem, pod który wkładamy siano. Po spróbowaniu wszystkich potraw wigilijnych angażujemy się w śpiewanie kolęd, a dzieciom śmieją się buzie na samą myśl o wizycie Świętego Mikołaja, Gwiazdora czy Gwiazdki - bo w różnych częściach naszego kraju można spodziewać się różnych gości, przynoszących prezenty. Jakie jeszcze tradycje wigilijne są znane? Jak wygląda ten wigilijny wieczór w większości domów?
Tradycje Wigilijne w Niemczech - sprawdź, jak bardzo różnią się od naszych
Tradycje Wigilijne w Niemczech różnią się trochę od tych naszych. Dla nas najważniejszy jest dzień 24 grudnia, czyli właśnie Wigilia. Niemcy natomiast świętują tak samo intensywnie 25 grudnia. Warto wspomnieć, że to właśnie z Niemiec przywędrowała do nas tradycja dotycząca ubierania choinki, czy robienia wieńca adwentowego, a nawet tak bardzo lubianych kalendarzy adwentowych. Można by więc rzec, że jedne z najpiękniejszych tradycji mamy i w Polsce właśnie dzięki Niemcom.
Polskie tradycje wigilijne - znasz je wszystkie? Sprawdź!
Święta Bożego Narodzenia to ulubiony okres świąteczny Polaków, a to dlatego, że polskie tradycje wigilijne są naprawdę wyjątkowe. Nie tylko przywołują przyjemne wspomnienia z dzieciństwa, ale również wnoszą w te dni prawdziwą magię. Wszelkie zwyczaje i przesądy dotyczące Wigilii zakorzeniły się w naszej kulturze tak głęboko, że są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dziś chcemy opowiedzieć o nich trochę więcej.
Reklama
Reklama
© 2024 ZaradnaKobieta.pl