5 pomysłów na dorobienie do pensji

5 pomysłów na dorobienie do pensji

Minimalna pensja krajowa w Polsce nie starcza nawet na zapłacenie czynszu i dodatkowych rachunków. Dorabianie sobie do pensji stało się czymś niezwykle popularnym. Niekiedy staje się nawet nie tylko zajęciem dodatkowym, ale regularnym sposobem pozyskiwania dodatkowych dochodów, pozwalających na utrzymanie całego gospodarstwa domowego.
Reklama

1. Wakacyjne prace przy zbieraniu owoców

Latem dorobić sobie można przy zbiorach runa leśnego czy grzybów. Stawki za jeden słoiczek być może nie są wysokie, ale przy „produkcji” paru słoiczków dziennie, łatwo wyrobić średnią w miesiącu wynoszącą nawet do 600 zł. Runo leśne zbierać możemy bez uprawiania działek, czyli właściwie – bez dodatkowych kosztów i codziennego angażowania. Dużą popularnością cieszą się skupy grzybów, okupywane w sezonie letnio-jesiennym. Zbierać można również zioła, a następnie je suszyć i sprzedawać w ładnie pakowanych saszetkach. Podobnie z kwiatami polnymi, czy suszeniem skórek owoców – w ten sposób robić można pachnące saszetki i sprzedawać je dalej.

2. Pojedynczy zarobek na własnych włosach

Posiadaczki bujnego owłosienia, pięknych i lśniących włosów, czeka mała niespodzianka.
Reklama
Za obcięcie takich włosów i ich sprzedaż zażyczyć sobie możemy nawet do kilkuset złotych. W zależności od długości włosa, jego stanu i naturalności, liczyć możemy jednorazowo na cenę od 50 do nawet 500 zł. Niektóre zakłady perukarskie oferuję nawet 1 000 zł za jeden pukiel zadbanych włosów.

3. Zarabianie w Internecie – pisanie krótkich artykułów

Osoby mające stały dostęp do Internetu mogą pokusić się o rejestrację na serwisach typu textmarket.pl czy gieldatekstow.pl. Za pomocą tych serwisów znaleźć można krótkie i szybkie zlecenia na napisanie różnorakich tekstów z wielu dziedzin. Średni zarobek za jeden tekst wynosi 10 zł. Swoje teksty możemy pisać również „z głowy” i wystawiać je na tzw. giełdy artykułów.

4. Konkursy organizowane w sieci

Osoby posiadające jakąś szczególną pasję: zdolności artystyczne, malarskie, literackie czy fotograficzne, mogą szukać tematycznych konkursów na wielu stronach temu poświęconych.
Reklama
Polecane strony to np. sledzimykonkursy.pl czy nagroland.pl. Oprócz nagród pieniężnych, możemy oczekiwać nagród w postaci sprzętu AGD i RTV, ubrań, dodatków do mieszkania czy bonów zakupowych.

5. Sprzedaż zdjęć stockowych

Łatwo i przyjemnie zarabia się również na sprzedawaniu tzw. zdjęć stockowych. Jedyne, co wystarczy posiadać, to w miarę dobry aparat i duże chęci oraz zapał do pracy. Zarejestrować się można w serwisach takich, jak Dreamstime, Fotolia, Shutterstock czy iStockphoto. Za każde sprzedane zdjęcie otrzymuje się wynagrodzenie, a sprzedane ono może być nawet kilka tysięcy razy.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama