Ciepłe, wodoodporne, sznurowane buty na śniegu

Jak wybrać najlepsze buty zimowe i nie przepłacić?

Zimowe obuwie różni się od tego, które nosimy w pozostałych miesiącach roku. Podczas gdy wiosną czy latem poszukujemy jak najlżejszych modeli, dzięki którym poczujemy się komfortowo w ciepłe dni - zimą oczekujemy od obuwia dobrej izolacji od podłoża. Na co zwrócić uwagę, wybierając zimowe buty?
Reklama

Odpowiednie ocieplenie

Dobre buty zimowe muszą być po prostu odpowiednio ocieplone. Niskie temperatury w połączeniu z przeszywającym wiatrem, jaki bardzo często towarzyszy opadom deszczu czy śniegu, może w krótkim czasie doprowadzić do wychłodzenia organizmu. Aby tego uniknąć, należy wybrać dobrej jakości obuwie, które uchroni przed nieprzyjemnym chłodem i zapewni odpowiednią izolację.

By spacer nie zakończył się wywrotką

Gruba podeszwa ma za zadanie zabezpieczyć stopy przed chłodem. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na to, jaką separację od podłoża zapewni, ale również - jak ukształtowana jest podeszwa. Spacer z psem czy droga do pracy odbywana po śliskim chodniku mogłaby zakończyć się wywrotką w źle dobranym obuwiu. To właśnie z tego względu zimowe obuwie, w przeciwieństwie do wiosennego czy letniego, jest wyposażone w głębokie rowki wykonane z antypoślizgowego materiału.

Reklama

Dzięki takiemu rozwiązaniu można wyjątkowo skutecznie uchronić się przed upadkiem podczas poruszania się po oblodzonych ścieżkach!

Ochrona przed wilgocią

Deszcz czy śnieg, które często towarzyszą nam w porze zimowej, mogą stanowić prawdziwe utrapienie. Aby uchronić się przed nieprzyjemną wilgocią, warto znaleźć porządne buty zimowe wyposażone w powłokę lub membranę chroniącą przed przenikaniem wody do wnętrza obuwia. Wielu producentów opracowało własne rozwiązania, dzięki którym udaje im się zabezpieczyć buty - i zarazem stopę noszącego - przed wilgocią. Warto zdecydować się właśnie na taki model, który pozwoli zachować komfort nawet w najbardziej deszczowy dzień.

Reklama

Modny wygląd

Nie możemy zapominać, że oprócz spełniania funkcji chroniącej przed chłodem i wilgocią, dobre zimowe buty mają za zadanie także świetnie się prezentować. Na szczęście, również w tym zakresie producenci starają się spełnić wszelkie oczekiwania klientów i tworzą modele, które są dostosowane do najróżniejszych potrzeb pod względem wizualnym.

Gdzie szukać butów zimowych?

Porządne, zimowe buty nie należą do tanich. Niestety, odpowiedniej jakości ocieplenie oraz zastosowanie membrany chroniącej przed wilgocią ma swoją cenę. Możemy nieco ją obniżyć, wykorzystując kody rabatowe eobuwie, dzięki którym ostateczny koszt obuwia może spaść nawet o kilkanaście lub kilkadziesiąt procent.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama