Mleko z orzechów nerkowca – jak zrobić? Dlaczego warto pić mleko roślinne?
Udostępnij Google News
Kuchnia

Mleko z orzechów nerkowca – jak zrobić? Dlaczego warto pić mleko roślinne?

Coraz więcej osób decyduje się wymienić mleko krowie na mleko roślinne. Powody takiego postępowania są bardzo różne. Począwszy od problemów z układem pokarmowym, po sprzeciwianie się wykorzystywaniu zwierząt do produkcji żywności. Mleko roślinne można zrobić praktycznie ze wszystkiego. Dziś mamy dla Ciebie przepis na mleko z orzechów nerkowca. Zobacz, jak w prosty sposób możesz je zrobić w domowych warunkach.

Mleko z orzechów nerkowca – jak je zrobić w kilka minut?

W tym mleku najfajniejsze jest to, że nie trzeba czekać aż orzechy nam zmiękną. Nie trzeba ich zatem wcześniej moczyć przez kilka godzin. Tym sposobem mleko z orzechów nerkowca robi się niezwykle szybko.

Samo mleko jest bardzo delikatne i kremowe, choć najpopularniejsze jest chyba mleko sojowe lub to z migdałów. No ale tego zamiennika tradycyjnego mleka nie zrobimy w kilka chwil. Dlatego my, polecamy dziś to z nerkowców.

A jak je zrobić?

Pół szklanki orzechów nerkowca zalewamy czterema szklankami wody. Dosypujemy dosłownie szczyptę soli i wszystko razem blendujemy – bardzo dokładnie.

Jeśli zamierzasz robić sobie często takie domowe mleko roślinne, koniecznie zaopatrz się w mocny blender. Dzięki temu Twoje mleko będzie bardzo kremowe – a przecież na tym Ci zależy, prawda?

Gotowe mleko z orzechów nerkowca wystarczy dosłodzić erytrytolem, czy ulubionym syropem.

Przechowujemy je w szklanej butelce lub w słoiku – w lodówce.

mleko z nerkowców canva.com

Dlaczego warto pić mleko roślinne?

Wiele osób, które świadomie rezygnują z produktów odzwierzęcych, zastanawia się nad tym, czy ich roślinne zamienniki są na tyle dobre, by mów w pełni zaspokoić potrzeby naszego organizmu. Dlaczego warto pić mleko roślinne?

  • Mleko roślinne jest znacznie mniej tłuste od mleka tradycyjnego,
  • Większość roślinnych mlek ma znacznie mniej białka w składzie, od mleka odzwierzęcego,
  • W mleku roślinnym jest podobna ilość sodu,
  • Niektóre mleka roślinne zawierają większą ilość wapnia, niż mleko odzwierzęce,
  • Mleko roślinne może mieć też więcej potasu.

Warto też dodać, że są przecież osoby uczulone na mleko odzwierzęce. W takim przypadku jedyną alternatywą dla nich mleko z orzechów nerkowca lub inne – również roślinne.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie