Złoty barek na kółkach z kieliszkami i bibelotami w błękitnym salonie obok błękitnego krzesła

Barek na kółkach – praktyczny dodatek do kuchni, jadalni lub salonu. Jaki wybrać?

Barek na kółkach nieczęsto gości w domach, a szkoda. Choć może kojarzyć się z luksusem i pewną ekstrawagancją, w rzeczywistości to bardzo funkcjonalny mebel, który ułatwia serwowanie potraw i napojów. Sprawdzi się nie tylko podczas swobodnych imprez z przyjaciółmi, ale również podczas uroczystych spotkań z rodziną.
Reklama

Barek na kółkach do salonu lub kuchni – co to za mebel?

Barek na kółkach zwykle występuje w dwóch formach. Najczęściej przybiera postać niewielkiego wózka z półkami do ustawienia napojów, przekąsek i akcesoriów do drinków. Wspaniale prezentują się na nim kolorowe butelki i eleganckie przybory, gorzej może być z torebką chipsów czy paczką ciastek – tego typu barek musi być zawsze starannie zaaranżowany. Drugi typ barku to mała szafka wyposażona w blat, szuflady i półki – część z nich może być skryta za praktycznymi drzwiczkami. Ten rodzaj wózka barowego jest nie tylko ozdobą, ale również poręcznym meblem do przechowywania, w których schowasz opakowania słodyczy i przekąsek, sztućce i serwetki.

Złoty barek na kółkach

Elegancki i gustowny mebel, który może kojarzyć się z filmami rozgrywającymi się w latach 20 lub luksusowymi hotelami. I rzeczywiście, tego rodzaju barki bardzo często nawiązują do stylu art déco – są wykonane z metalu, posiadają geometryczny kształt i są zdobione szkłem, marmurem lub mozaiką.
Reklama
Świetnie prezentują się w przemyślanych wnętrzach w stylu klasycznym, retro, eklektycznym oraz glamour.
Złoty barek na kółkach z butelkami i szklankami w zielonym salonie koło złotego stolika
Canva

Drewniany barek na kółkach

Czyli propozycja dla osób, które lubią naturalne materiały. Drewniane barki mają na ogół prostą konstrukcję i naturalny kolor – te jasne doskonale pasują do aranżacji w stylu skandynawskim, japandi oraz boho, te ciemniejsze do wnętrz w stylu rustykalnym i kolonialnym. W sklepach spotkasz też nieco cięższe meble, które mogą posłużyć jako niewielkie stoły do jedzenia.
Reklama
Barki z drewna występują też w wersji ogrodowej – mają wówczas większe kółka, które umożliwiają przejechanie po trawie.
Barek na kółkach z drewna i metalu zastawiony butelkami i kieliszkami
Shutterstock

Nowoczesny barek na kółkach

Projektanci barków nie zapomnieli o wielbicielach wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych. Do tego typu aranżacji pasowały będą proste wózki barowe wykonane z metalu w kolorze czarnym lub białym. Ich oszczędna konstrukcja i stonowana kolorystyka sprawi, że pierwsze skrzypce będą grać wystawione na nich potrawy i napoje.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama