7 rad jak ubierać dziecko do przedszkola jesienią i zimą

7 rad jak ubierać dziecko do przedszkola jesienią i zimą

Ubieranie malucha w porze jesienno- zimowej na wyjście do przedszkola bywa nie lada wyzwaniem. Dzieje się tak oczywiście z kilku powodów. Wiele dzieci w tym okresie ubiera się już samodzielnie więc zachodzi konieczność kontrolowania czy zrobiły to odpowiednio i dokładnie. Oprócz tego większość z nich chce już mieć wpływ na to jak wygląda i co ma na sobie. Bardzo problematyczne dla rodziców jest również określenie tego jak jest na dworze. Nie wiemy czy będzie nam ciepło czy zimno. Jednocześnie nie chcemy przegrzać malucha i staramy się zapobiec jego zmarznięciu. Przedstawiamy klika porad, które powinny pomóc w porannych przygotowaniach do przedszkola.

1. Ubrania przygotujcie wieczorem

Jeśli twoje dziecko chce mieć wpływ na to co na siebie włoży to właśnie tak będzie najłatwiej. Wieczorem znajdziecie dość czasu aby na spokojnie wybrać ubrania, tak że rano nie będzie bieganiny i szybkiego szukania, a pociecha jedynie się ubierze.

2. Wspólne zakupy

Dzieci lubią czuć, że mają wpływ na ważne decyzje. Na zakupy wybierzcie się wspólnie, pokazuj ubrania, pytaj czy się podobają, pozwól przymierzyć lub zdecydować na jedno z dwóch. Twój maluch z cała pewnością chętniej będzie nosić „samodzielnie” zakupione ciuszki.

3. Na cebulkę

Ułatwia to wyjście zarówno tobie jak i paniom w przedszkolu i dziecku. Kilka warstw cienkich ubrań, z których w każdej chwili można coś zdjąć jak i założyć, pomoże uchronić zarówno przed przegrzaniem jak i zmarznięciem.

4. Naturalne tkaniny ,np. bawełna

Materiał wówczas oddycha, skóra nie swędzi. Włókna są również bardziej miękkie, nie odznaczają się taką sztywnością jak sztuczne. Dziecko będzie się w nich czuło bardziej komfortowo i nie powinny pojawiać się podrażnienia.

5. Metki

Jeśli w ubraniach znajdują się sztywne metki, które ocierając się o skórę mogą powodować dyskomfort i podrażnienia koniecznie je usuń.

6. Łatwe do ubierania

Dzieci w przedszkolu muszą radzić sobie same zarówno w toalecie jak i podczas wyjść z przedszkola. Z tego powodu warto aby części garderoby jakie zapewnisz swojemu maluchowi były łatwe do ubrania. Spodnie wybierz na gumkę lub zatrzask, bluzy lub bluzki powinny być raczej wciągane przez głowę, jednak dobrze aby z przodu znajdowała się charakterystyczna aplikacja dziecku łatwiej wówczas odróżnić gdzie jest przód a gdzie tył.

7. Odrobinę za duże

Jesienią i zimą powinniśmy zadbać aby dziecku np. plecki nie wystawały po schyleniu się tylko dlatego, że koszulka jest za krótka. Wybierz niektóre części garderoby nieco za duże na twojego szkraba, dzięki temu będzie mu cieplej. Marta
Udostępnij artykuł