5 sposobów na wspólne wykonanie ozdób choinkowych
Udostępnij Google News
Dom i ogród

5 sposobów na wspólne wykonanie ozdób choinkowych

Choinka to jeden z najważniejszych symboli świąt Bożego Narodzenia. Zielone drzewko ubierane jest w różnego rodzaju ozdoby kupione w sklepie lub wykonane samodzielnie. Jeśli w domu są dzieci to warto postawić na drzewko odziane w ozdoby wykonane własnoręcznie. Poniżej kilka pomysłów na takie, które w prosty sposób można zrobić w domu.

1. Łańcuch z kolorowego papieru

Chyba każdy z nas robił w przedszkolu lub szkole łańcuch z kolorowego papieru, może więc warto usiąść tym razem z dzieckiem i wykonać tę prostą ozdobę na choinkę wspólnymi siłami. Wystarczy pociąć kolorowy papier na cienkie paski. Pierwszy z nich należy skleić w kółko, a kolejne przed sklejeniem trzeba przewlec przez już powstałe koła tworząc w ten sposób łańcuch. Zarówno o wielkości kół jak i długości łańcucha decydują osoby wykonujące go. To jedna z najprostszych ozdób choinkowych, które można zrobić nawet z najmłodszym dzieckiem.

2. Łańcuch ze słomek i bibułki

Do przygotowania tej ozdoby należy przygotować naturalną słomę lub jednokolorowe, plastikowe słomki do napojów, bibułę lub kolorowy papier oraz igłę i nitkę. Słomki trzeba pociąć na ok. 2 cm kawałki, natomiast bibułę na niewielkie prostokąty. Następnie przygotować długą nitkę i nawlec ją na igłę. Po tych przygotowaniach można już nawlekać na przemian słomkę i prostokącik bibuły lub papieru kolorowego, w taki sposób, by ukształtować z niego małą kokardkę. Ten łańcuch doskonale prezentuje się na choince a do tego świetnie można bawić się przy jego wykonaniu.

3. Choinka na słodko

Ciekawym pomysłem może być udekorowanie choinki jadalnymi ozdobami. Jeśli zechcecie mieć takie słodkie drzewko, to warto przygotowania rozpocząć już nieco wcześniej. Do dekoracji drzewka idealnie nadają się lukrowane pierniczki, cukierki, sople z cukru ale również suszone i świeże owoce. Na początek warto upiec pierniki. Najlepiej jeśli ciastka upiecze mama, a ozdobią je najmłodsi domownicy. Podczas pieczenia pierników trzeba pamiętać o wykonaniu małej dziurki, przez którą można będzie przewlec wstążeczkę do zawieszenia ciastka na choince. Można ją zrobić wycinając otwór rurką do napojów w przygotowanym do pieczenia ciastku. Po upieczeniu i ostudzeniu dzieci mogą udekorować pierniczki lukrem, kolorową posypką lub specjalnymi pisakami do dekoracji ciast.

4. Szydełkowane cuda

Jeśli w domu jest osoba lubiąca robótki ręczne może wykonać ozdoby choinkowe na szydełku. Gwiazdki czy bombki z kordonka wyglądają bardzo delikatnie a przy tym niezwykle efektownie. Niestety na ich wykonanie potrzeba dużo czasu i trochę umiejętności.

5. Kolorowe szyszki

Innym sposobem na choinkowe ozdoby jest pomalowanie naturalnych szyszek. Aby wykonać takie ozdoby trzeba mieć szyszki, które muszą być suche, dlatego też należy zebrać je nieco wcześniej i położyć w suchym, ciepłym miejscu, aż zupełnie wyschną. Następnie można przystąpić do malowania. Najlepiej wykorzystać do tego farby akrylowe. Jeszcze mokre od farby szyszki można posypać brokatem, dzięki czemu uzyskają dodatkowy blask.

Choinka to najpiękniejszy symbol Bożego Narodzenia. Dziś w sklepach można kupić już ubrane drzewko, ale chyba znacznie ciekawszym pomysłem jest samodzielne jej ozdabianie. Dodatkową frajdą jest przygotowanie ozdób całą rodziną i nie warto z tego rezygnować, nawet jeśli choinka nie będzie w jednym stylu czy super elegancka, to będzie bardziej rodzinna.

Agnieszka

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie