Ćwiczenia na płaski brzuch
Canva.com

3 ćwiczenia na płaski brzuch. Rób je regularnie, a będziesz wyglądać bosko!

Płaski brzuch to marzenie niejednej kobiety. Panie przywiązują jednak dość dużą wagę do swojego wyglądu, dlatego zależy im na tym, by mieć krągłe biodra, szczupłą talię, ładnie zarysowane pośladki oraz zgrabne ramiona. Na brzuch zwraca się jednak największą uwagę, zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy to można go eksponować w krótszych bluzeczkach, obcisłych topach i oczywiście strojach kąpielowych.
Reklama

Dla uzyskania szczupłej sylwetki niezbędnie potrzebna jest dobra dieta, ale odpowiednie ćwiczenia na płaski brzuch też potrafią wykonać świetną robotę. No to które z nich warto wprowadzić do swoich sesji treningowych, by wysiłek wkładany w poprawianie wyglądu ciała zaczął się naprawdę opłacać?

Deska

Pierwsze świetne ćwiczenie to klasyczna deska, dobrze znana niemalże każdemu, kto miał kiedykolwiek do czynienia z jakąkolwiek formą fitnessu. Wiele osób totalnie jej nienawidzi, ale jako że jest ona skuteczna, warto się do niej przekonać i wykonać ją przynajmniej na zakończenie całej sesji treningowej, by dobić na sam koniec brzuch i zmobilizować mięśnie głębokie do maksymalnie ciężkiej pracy. Deskę wykonuje się w podporze, ustawiając się jak gdyby do pompki i następnie utrzymując tę pozycję przez przynajmniej trzydzieści sekund.

Reklama

Oczywiście ćwiczenie można wykonać w kilku seriach z krótkimi przerwami. Ważne jest to, by przy robieniu deski cały czas mocno spinać brzuch i nie puszczać kręgosłupa, który w tej pozycji absolutnie nie może opadać.

Unoszenie nóg

Nie wszystkie ćwiczenia na płaski brzuch powinny być ukierunkowane na pracę nad mięśniami głębokimi. W treningu często pomijane są niestety te dolne części brzucha, podczas gdy i one wymagają wzmocnienia, mimo iż mniej jest takich ćwiczeń, które zdołają je zaktywizować. Unoszenie nóg sprawdzi się tutaj naprawdę świetnie. Jest proste do wykonania, a super skuteczne i przy tym z możliwością progresu. Jak je wykonać? Wystarczy położyć się na plecach, wyprostować nogi i następnie spróbować podnieść te nogi do góry, aby znalazły prostopadle do podłoża i delikatnie unieść pośladki, wypychając nogi w stronę sufitu, niemalże tak jak przy świecy.

Wykopy

W treningu na płaski brzuch warto uwzględnić zarówno ćwiczenia wzmacniające, jak i ćwiczenia aerobowe. Zamiast jednak wykonywać je naprzemiennie, można skorzystać z ruchów, które w różnoraki sposób wpłyną na ciało, czyli zarówno pozwolą trochę się zmęczyć i przepalić kalorie, jak i zaktywizują różne części brzucha. Doskonałe ćwiczenia na szczupły brzuch to wszelkiego rodzaju wykopy, które wykonuje się w pozycji stojącej przy mocno napiętych mięśniach. Kopać można w przód, w tył, a nawet i na boki. Ogólnie rzecz biorąc treningi w stylu kickboxingu bardzo fajnie oddziałują na wygląd brzucha, wzmacniają go i pomagają spalać sporo kalorii, czyli działają też odchudzająco.

Reklama

Podsumowanie

Wszystkie ćwiczenia, które zostały wymienione powyżej, można rozłożyć sobie na kilka różnych sesji treningowych albo łączyć je z zaplanowanymi już treningami. Dla osiągnięcia płaskiego brzucha bardzo ważna jest również dieta, bo jeśli wciąż będzie się mieć nadmierną ilość tkanki tłuszczowej, nie będzie mowy o odsłonięciu szczupłego ciała i to pomimo ciężkiego trenowania.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Reklama
Reklama
Reklama