Odchudzanie
Canva.com

Czy można schudnąć bez ćwiczeń? Tak, ale jest jeden warunek

Czy można schudnąć bez ćwiczeń? Na pewno można, ale na pewno też nie jest to najlepszy sposób na redukowanie nadmiernej masy ciała. Aktywność fizyczna sprzyja odchudzaniu i sprzyja uzyskiwaniu szczupłej oraz zgrabnej sylwetki, a przecież celem redukcji nie jest wyłącznie mniejsza liczba na wadze, a przede wszystkim doprowadzenie do lepszego zdrowia ciała i jego lepszego wyglądu.
Reklama

Efekt jojo

Wskutek redukcji dochodzi do powolnego spalania zarówno tkanki tłuszczowej, jak i tkanki mięśniowej. Jeżeli na tym etapie nie zadba się o odpowiednią aktywność fizyczną i nie będzie się pracować nad zachowaniem jak największej ilości mięśni, one momentalnie zaczną znikać, czasem szybciej niżeli fałdki tłuszczu, co nie jest efektem wskazanym, albowiem tej beztłuszczowej masy ciała powinno być jednak jak najwięcej albo przynajmniej względnie dużo. Warto wiedzieć, że tkanka mięśniowa odpowiada za aktywność metaboliczną. To ona w dużej mierze generuje tzw. szybki metabolizm i pozwala zjadać większe porcje wysiłku bez żadnych szczególnych konsekwencji. W momencie, gdy następuje odchudzanie bez ćwiczeń, waga może spadać, ale spada zwykle wolniej i przy konieczności stosowania bardziej rygorystycznych i mniej kalorycznych jadłospisów, no a przecież każdy wolałby jeść więcej i chudnąć w takim samym tempie co dotychczas.

Jakie ćwiczenia są najlepsze?

Nie chodzi przecież o to, by włącznie ze stosowaniem restrykcyjnej diety katować swoje ciało i zajeżdżać je codziennymi ciężkimi ćwiczeniami, a by po prostu w miarę regularnie się ruszać i wykonywać chociażby te trzy porządne treningi w ciągu tygodnia.

Reklama

U osób początkujących najlepiej sprawdzą się treningi typu FBW, wykonywane z lekkim obciążeniem lub obciążeniem własnego ciała, połączone z cardio bądź interwałami. Jeżeli chce się ćwiczyć z większym obciążeniem, warto skierować się do trenera personalnego, by załapać poprawną technikę ćwiczeń i nie robić sobie krzywdy. Odchudzanie bez ćwiczeń jest więc możliwe i z tym nie można polemizować, ale jest ono trudniejsze i mniej efektywne niż odchudzanie z ćwiczeniami.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama