Kartka Wielkanocna

4 sposoby na samodzielne wykonanie kart wielkanocnych

Wprawdzie dziś zamiast życzeń na kartkach pocztowych znacznie częściej wysyłamy maile lub sms-y z wierszykami, ale może warto w tym roku to zmienić? Najprostszym sposobem na świąteczne kartki jest kupienie ich w sklepie, niemniej jednak te, które wykonasz samodzielnie z pewnością sprawią znacznie więcej radości. Oto kilka podpowiedzi jak przygotowanie takich „hand made”.
Reklama

Na początek

Najpierw trzeba zgromadzić wszystkie materiały jakie będą niezbędne podczas wykonywania kart. Na pewno konieczny będzie twardy papier, z którego powstaną. Do tego celu można wykorzystać blok techniczny, karton albo specjalne arkusze ozdobne, które można kupić w sklepach papierniczych. Ponadto przydadzą się farby, klej, nożyczki, kolorowy papier, bibuła, kredki oraz wszelkie inne materiały, które zechcesz wykorzystać podczas tworzenia kartek.

Podstawa kartki

Na początek, niezależnie od wybranej techniki wykonania, należy przygotować jej podstawę. Sztywną kartę trzeba pociąć na odpowiedniej wielkości części, a następnie zgiąć je w połowie. Wewnątrz można umieścić życzenia świąteczne i podpisy, zaś zewnętrzną część ozdobić.

1. Malowanie i rysowanie

Pierwszym i najprostszym sposobem ozdobienia kartek świątecznych jest narysowanie lub namalowanie na nich motywów wielkanocnych.
Reklama
Wspaniale będą wyglądały namalowane baranki, pisanki czy świąteczne bukiety z baziami.

2. Wyklejanki

Kolejną metodą zdobienia jest ich wyklejanie. Najpierw należy delikatnie naszkicować wzór, a następnie posmarować go klejem i poprzyklejać kolorowe ozdoby. Do tego celu można użyć papieru kolorowego, bibuły, krepy, starych, kolorowych gazet, starych kartek świątecznych.

3. Kartka z tkaniny

Ciekawe efekty można otrzymać również naklejając na kartkę fragmenty filcu lub różnych tkanin. Za ich pomocą można stworzyć piękne dekoracje np. z motywami kwiatowymi, które będą jednocześnie bardzo nowoczesne i oryginalne.

4. Magiczny misz-masz

Jeśli nie wiesz na co się zdecydować możesz połączyć wszystkie techniki razem.
Reklama
Z pewnością ciekawie będzie wyglądała kartka, na której namalowane jajko będzie znajdowało się w wyklejanym tkaniną koszyczku, a wokół niego znajdą się kwiatki z bibułki czy kolorowego papieru. Możliwość swobodnego wykorzystania różnych materiałów da wielką frajdę dzieciom, które dadzą wyraz swojej wyobraźni. Samodzielne wykonanie kartek świątecznych nie jest trudne i sprawia wiele radości. Jest to także wspaniała zabawa dla całej rodziny. Trzeba też pamiętać o tym, że takie własnoręcznie wykonane karty wielkanocne sprawiają ogromną radość osobom, które je otrzymają, gdyż daje im to poczucie naszego zaangażowania, pamięci i myślenia o nich. Wymaga to więcej wysiłku niż wysłanie gotowej, sklepowej karty, dlatego spotka się z pewnością z większym zadowoleniem obdarowanych. Agnieszka
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama