Joga

Jesienna aktywność na świeżym powietrzu

Jesień niekoniecznie musi być okresem, kiedy zamykamy się w ciepłym mieszkaniu, siadamy przed telewizorem ze szklanką gorącej herbaty w dłoni. Ciepła i w miarę sucha jesień to czas idealny do przebywania na świeżym powietrzu. Zobacz, jak można aktywnie spędzać czas na dworze.
Bieganie Bieganie to idealny sport dla każdego. Przekonują o tym lekarze, trenerzy i sami biegacze. Oczywiście nikt nie wymaga od razu udziału w maratonach czy zawodach sportowych, ale warto wyjść na zewnątrz i przebiec kilka kilometrów dziennie. Decydując się na jesienne bieganie musisz pamiętać o dobrym obuwiu oraz odzieży, która będzie przepuszczała powietrze, a równocześnie chroniła przed zimnem. Warto się też wyposażyć w składaną do małej torebeczki kurtkę przeciwdeszczową. Kiedy zaczyna się chmurzyć możesz zabrać ją ze sobą dopinając do paska i w razie potrzeby wykorzystać. Nordic walking, marsze, spacery Jeśli nie lubisz biegać możesz chodzić. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, to marsze i spacery są tak samo dobrym sposobem na rozruszanie się jak jogging. Warto też spróbować nordic walking – ten sposób chodzenia z podparciem stał się ostatnio bardzo modny, ale nie bez powodu. Marsz z kijkami pozwala na spalenie nadmiaru kalorii, ułatwia chudnięcie, poprawia działanie układu krążenia, dotlenia organizm a dzięki wydzielającym się podczas ruchu endorfinom poprawia także nastrój. Jest szczególnie polecany osobom starszym, które mają problemy zdrowotne. Oczywiście także młodzi i zdrowi chętnie trenują takie marsze. W ten sposób każdy może wychodzić sobie zdrowie. Siłownie pod chmurką W Polsce niemal z miesiąca na miesiąc zwiększa się ilość siłowni pod chmurką. Na skwerach, w parkach, w pobliżu placów zabaw ustawiane są urządzenia pozwalające na ćwiczenia podobne do tych wykonywanych w profesjonalnych siłowniach. Zaletą siłowni pod chmurką jest możliwość wykonywania ulubionych ćwiczeń na dworze. Poza utrzymaniem dobrej kondycji i spalaniem kalorii można podczas takiej aktywności  pooddychać świeżym powietrzem i spędzić miło czas ze znajomymi. Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowy niezależnie od pogody. Jesienią wystarczy dobrze się ubrać, założyć odpowiednie obuwie i można śmiało ruszać do przodu.
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Czytaj więcej
Różne przyrządy sportowe, sportowe obuwie, mata do treningu na marmurowej podłodze
Nowy rok to doskonała okazja do wprowadzenia zmian w swoim życiu, aby stało się ono lepsze. Dla wielu osób postanowienia noworoczne dotyczą zwiększenia aktywności fizycznej, zmiany nawyków żywieniowych. Na początku jest zwykle sporo zapału, ale z czasem on maleje, dlatego należy się na to odpowiednio przygotować. Sieci handlowe Kaufland i Biedronka zadbały o to, aby w ich ofertach nie zabrakło akcesoriów sportowych, wygodnych ubrań i butów. Warto zrobić pierwszy krok i zainwestować w potrzebne rzeczy, które zachęcą do kontynuowania realizacji zamierzonych celów. Ruch to zdrowie, organizm potrzebuje go do prawidłowego funkcjonowania. Trzeba tylko oderwać się od kanapy i telewizora.
Jak skutecznie się odchudzić?
Odchudzanie to proces, który na pozór może wydawać się prosty, jednak wiele osób nadal popełnia sporo błędów i napotyka wiele trudności. Nierzadko osoby uczęszczające na siłownie uważają, że ,,spalają'' dużą ilość kalorii, a bardzo często okazuje się, że nie jest to do końca prawdą.
Ruch jako autoterapia – parę słów o psychologicznych aspektach aktywności ruchowej
Ruch to zdrowie! Te słowa powtarzane w kółko w różnych kontekstach i przy najróżniejszych okazjach stały się niemalże frazesem bez znaczenia. W końcu nikt przecież nie zaprzeczy, że aktywność fizyczna niesie za sobą cały ogrom korzyści. Sport w oczywisty sposób poprawia fizyczne samopoczucie, jednak jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie psychiczne? Jak ruch może wpłynąć na nasze codzienne samopoczucie? W jaki sposób może warunkować nasz nastrój i wpływać pośrednio na nasze relacje z innymi? Psychologiczne aspekty uprawiania sportu zdają się mieć dużo istotniejsze znaczenie niż wymiar fizyczny. Sprawdźmy to!