Jesienna aktywność na świeżym powietrzu
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jesienna aktywność na świeżym powietrzu

Jesień niekoniecznie musi być okresem, kiedy zamykamy się w ciepłym mieszkaniu, siadamy przed telewizorem ze szklanką gorącej herbaty w dłoni. Ciepła i w miarę sucha jesień to czas idealny do przebywania na świeżym powietrzu. Zobacz, jak można aktywnie spędzać czas na dworze.

Bieganie

Bieganie to idealny sport dla każdego. Przekonują o tym lekarze, trenerzy i sami biegacze. Oczywiście nikt nie wymaga od razu udziału w maratonach czy zawodach sportowych, ale warto wyjść na zewnątrz i przebiec kilka kilometrów dziennie.

Decydując się na jesienne bieganie musisz pamiętać o dobrym obuwiu oraz odzieży, która będzie przepuszczała powietrze, a równocześnie chroniła przed zimnem. Warto się też wyposażyć w składaną do małej torebeczki kurtkę przeciwdeszczową. Kiedy zaczyna się chmurzyć możesz zabrać ją ze sobą dopinając do paska i w razie potrzeby wykorzystać.

Nordic walking, marsze, spacery

Jeśli nie lubisz biegać możesz chodzić. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, to marsze i spacery są tak samo dobrym sposobem na rozruszanie się jak jogging. Warto też spróbować nordic walking – ten sposób chodzenia z podparciem stał się ostatnio bardzo modny, ale nie bez powodu. Marsz z kijkami pozwala na spalenie nadmiaru kalorii, ułatwia chudnięcie, poprawia działanie układu krążenia, dotlenia organizm a dzięki wydzielającym się podczas ruchu endorfinom poprawia także nastrój. Jest szczególnie polecany osobom starszym, które mają problemy zdrowotne. Oczywiście także młodzi i zdrowi chętnie trenują takie marsze. W ten sposób każdy może wychodzić sobie zdrowie.

Siłownie pod chmurką

W Polsce niemal z miesiąca na miesiąc zwiększa się ilość siłowni pod chmurką. Na skwerach, w parkach, w pobliżu placów zabaw ustawiane są urządzenia pozwalające na ćwiczenia podobne do tych wykonywanych w profesjonalnych siłowniach. Zaletą siłowni pod chmurką jest możliwość wykonywania ulubionych ćwiczeń na dworze. Poza utrzymaniem dobrej kondycji i spalaniem kalorii można podczas takiej aktywności  pooddychać świeżym powietrzem i spędzić miło czas ze znajomymi.

Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowy niezależnie od pogody. Jesienią wystarczy dobrze się ubrać, założyć odpowiednie obuwie i można śmiało ruszać do przodu.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie