Nie dla psa – świąteczne dania
Udostępnij Google News
Zdrowie

Nie dla psa – świąteczne dania

Wielu z nas ma w swoich domach psy. Warto jednak wiedzieć, że świąteczne smakołyki nie są przeznaczone dla nich. Niektóre przysmaki z naszego stołu nie tylko nie będą smakowały pupilowi, ale do tego mogą mu zaszkodzić. Zobacz, czego z pewnością nie powinien jeść Twój pies.

  1. Kości z kurczaka

Kości z pieczonego lub gotowanego kurczaka  są bardzo kruche i łamią się. Zazwyczaj w ten sposób powstają elementy z ostrymi krawędziami, które mogą poranić przełyk oraz dalsze części układu pokarmowego Twojego pupila.

  1. Pieczywo

Pieczywo to także nie najlepszy pokarm dla psa. Po zjedzeniu długo zalega w żołądku i może prowadzić do zaparć.

  1. Warzywa strączkowe

Szczególnie groźne dla psów mogą okazać się resztki dań zawierających groch, fasolę lub bób. Zjedzenie tych warzyw  w najlepszym wypadku spowoduje dolegliwości ze strony układu pokarmowego, jeśli Twój pupil będzie miał mniej szczęścia może dojść nawet do skrętu żołądka.

  1. Winogrona i rodzynki

Z kolei wyjadanie winogron oraz rodzynek może być niebezpieczne dla nerek zwierzaka. Dlatego też należy zadbać, aby nie trafiły do miski pieska. Zazwyczaj można je znaleźć w takich potrawach jak kutia, makiełki, sałatki czy ciasta.

  1. Czekolada

Także czekolada może być bardzo niebezpieczna dla psów. Zawarta w niej teobromina jest dla czworonogów trucizną. Dlatego nie należy psom dawać zarówno czekolady w formie kostek, jak i w postaci cukierków czy polewy czekoladowej.

To co dla nas jest smakołykiem  niekoniecznie musi być dobre również dla naszych czworonożnych pupili. Jeśli chcesz coś smacznego dać psu najlepiej wybierać karmę przygotowaną specjalnie dla niego.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie