Nie dla psa – świąteczne dania

Nie dla psa – świąteczne dania

Wielu z nas ma w swoich domach psy. Warto jednak wiedzieć, że świąteczne smakołyki nie są przeznaczone dla nich. Niektóre przysmaki z naszego stołu nie tylko nie będą smakowały pupilowi, ale do tego mogą mu zaszkodzić. Zobacz, czego z pewnością nie powinien jeść Twój pies.
Reklama
  1. Kości z kurczaka
Kości z pieczonego lub gotowanego kurczaka  są bardzo kruche i łamią się. Zazwyczaj w ten sposób powstają elementy z ostrymi krawędziami, które mogą poranić przełyk oraz dalsze części układu pokarmowego Twojego pupila.
  1. Pieczywo
Pieczywo to także nie najlepszy pokarm dla psa. Po zjedzeniu długo zalega w żołądku i może prowadzić do zaparć.
  1. Warzywa strączkowe
Szczególnie groźne dla psów mogą okazać się resztki dań zawierających groch, fasolę lub bób. Zjedzenie tych warzyw  w najlepszym wypadku spowoduje dolegliwości ze strony układu pokarmowego, jeśli Twój pupil będzie miał mniej szczęścia może dojść nawet do skrętu żołądka.
Reklama
  1. Winogrona i rodzynki
Z kolei wyjadanie winogron oraz rodzynek może być niebezpieczne dla nerek zwierzaka. Dlatego też należy zadbać, aby nie trafiły do miski pieska. Zazwyczaj można je znaleźć w takich potrawach jak kutia, makiełki, sałatki czy ciasta.
  1. Czekolada
Także czekolada może być bardzo niebezpieczna dla psów. Zawarta w niej teobromina jest dla czworonogów trucizną. Dlatego nie należy psom dawać zarówno czekolady w formie kostek, jak i w postaci cukierków czy polewy czekoladowej. To co dla nas jest smakołykiem  niekoniecznie musi być dobre również dla naszych czworonożnych pupili. Jeśli chcesz coś smacznego dać psu najlepiej wybierać karmę przygotowaną specjalnie dla niego.  
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama