Jak schudnąć w nowym roku - popularne diety
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak schudnąć w nowym roku - popularne diety

Nowy Rok to dzień, w którym składamy sobie wiele postanowień. Najczęstszym z nich jest obietnica pozbycia się zbędnych kilogramów. Jednak każda z nas wie, że nie jest to rzeczą prostą ani przyjemną. Z tego względu postanowiliśmy przedstawić Wam kilka interesujących diet, które naszym zdaniem nie zniechęcają, a zachęcają do zadbania o swoją figurę.

  1. Dieta Kopenhaska

Zakłada stosowanie planu żywieniowego przez trzynaście dni. Przez ten czas należy jeść tylko i wyłącznie trzy posiłki dziennie. To z całą pewnością jedna z najbardziej restrykcyjnych diet, jednak jej zwolennicy sądzą, że w ten sposób można schudnąć nawet do kilkunastu kilogramów w niecałe dwa tygodnie! To zdecydowanie może zachęcić do podjęcia tego wyzwania. Najczęściej spożywanymi produktami są chude mięso, warzywa, kawa i zielona herbata oraz jajka.

  1. Dieta 50/50

Zaletą tej diety jest jej różnorodność, ponieważ to my sami decydujemy, co będziemy jeść. Dzięki temu mamy większe szanse na jej utrzymanie – nie znudzi nam się zbyt szybko. Polega ona na stosowaniu naprzemiennie tak zwanych dni tłustych oraz chudych. Czyli mamy do czynienia z dietą co drugi dzień. Jednak należy pamiętać, żeby w dni tłuste nie przejadać się, bo wtedy nasze starania pójdą na marne.

  1. Dieta antycellulitowa

Jeżeli masz problem z nadmiarem tak zwanej pomarańczowej skórki, która wygląda nieatrakcyjnie, ta dieta jest dla Ciebie. Żeby okazała się być skuteczną należy regularnie nawadniać organizm przez cały dzień i wyeliminować z diety wszystkie produkty, które zatrzymują wodę w organizmie. Menu powinno być bogate w warzywa, owoce, błonnik, ryby, białe sery, ryż, produkty bogate w potas (pomidory, ziemniaki, sałata), jajka oraz kiełki zbóż.

  1. Dieta 1500 kalorii

Zasada główna tej diety, to ograniczenie ilości spożywanych kalorii do 1500 dziennie. Dzięki takiej ilości kalorii nie będziemy głodni, a mimo to będziemy gubić zbędne kilogramy, ponieważ do utrzymania wagi nasz organizm potrzebuje lekko ponad 2000 kalorii. Sami możemy ułożyć sobie jadłospis, jednak polecane są zdrowe, lekkostrawne produkty. Dzięki temu będziemy mogły zjeść więcej, mieszcząc się 1500 kcal.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie