Skutki uboczne spania w biustonoszu
Udostępnij Google News
Zdrowie

Skutki uboczne spania w biustonoszu

Jeżeli zdarzyło Ci się zasnąć w staniku lub po prostu sypiasz w nim co noc, zastanów się nad tym czy jest to zdrowe. Na temat wygody snu bez biustonosza, może wypowiedzieć się każda kobieta, która tego doświadczyła. Po całym dniu ucisku możemy poczuć wielką ulgę i nie rezygnujmy z niej. Zobacz, jakie zagrożenia stoją przed kobietami, które decydują się na noszenie stanika przez 24 godziny na dobę.

Nieprzyjemne podrażnienia

Jeśli będziemy sypiały w staniku, do tego niewygodnym, usztywnianym i z dodatkowymi zdobieniami, musimy liczyć się z tym, że jesteśmy narażone na podrażnienia. Niektóre są niegroźne, jednak mogą zdarzyć się też takie, których efektem ubocznym mogą okazać się torbiele.

Problemy z krążeniem

Jeżeli zasypiamy w biustonoszu wyposażonym w metalowe druty, musimy z tego zrezygnować. Może mieć to negatywne oddziaływanie na krążenie, ponieważ ściśnięte mięśnie piersiowe będą ulegały zwężeniu i uniemożliwiały dopływ krwi do zakończeń nerwowych ramiennych oraz uszkadzały tkankę piersiową.

Pojawiające się przebarwienia

Przebarwienia, czyli tak zwane nieestetyczne plamki na naszym ciele, pojawiają się niby znikąd. Jednak jedną z przyczyn ich powstawania może być spanie w biustonoszu. Jeśli nie zdejmujemy go na noc, ciągłe przyleganie materiału lub usztywnień do skóry, tworzy te nielubiane przez nas plamki.

Problemy grzybicze

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że brak rezygnacji z noszenia biustonosza, może prowadzić do przykrych konsekwencji w postaci grzybicy. Trzeba na to wyjątkowo uważać, ponieważ wyleczenie grzybicy jest niesamowicie trudnym zadaniem a dolegliwości jej towarzyszące spędzają sen z powiek i powodują wiele skutków ubocznych.

Chroniczne zmęczenie

Jeśli śpimy w staniku i występują u nas powyższe dolegliwości, możemy zmagać się z ciągłym zmęczeniem. Ciężko uświadomić sobie, dlaczego ono występuje, ponieważ wiele z nas nie spodziewałoby się, że przyczyną może być tak dobrze nam znany biustonosz.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie