Owsianka
Canva.com

4 pomysły na lekkie śniadanie przy wysokim cholesterolu. Szybkie, pyszne i zdrowe

Cholesterol to tłuszcz, który jest wytwarzany przez organizm i występuje również w produktach spożywczych. Wysoki poziom cholesterolu we krwi może zwiększać ryzyko chorób serca i udaru mózgu. Śniadanie jest ważnym posiłkiem, który może pomóc w utrzymaniu zdrowia serca i obniżeniu poziomu cholesterolu. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na śniadania, które można jeść przy wysokim poziomie cholesterolu.
Reklama

Chleb pełnoziarnisty z pastą jajeczną i warzywami

Chleb pełnoziarnisty zawiera błonnik, który może pomóc obniżyć poziom cholesterolu. Błonnik wychwytuje cholesterol z przewodu pokarmowego, a następnie wydala go z organizmu. Pasta jajeczna jest dobrym źródłem białka i ma niską zawartość tłuszczu. Warzywa są bogate w witaminy i minerały, a także w błonnik. Dodanie warzyw do tego śniadania zwiększy jego wartość odżywczą.

Jajecznica z warzywami i pomidorami

Jajecznica
Canva.com

Jajecznica jest bogata w białko i niskotłuszczowa. Dodanie warzyw, np. pomidorów zwiększy zawartość błonnika w tym śniadaniu. Dodatkowo warzywa są bogate w witaminy i minerały. Zamiast używać masła do smażenia jajecznicy, można użyć na przykład nierafinowanego oleju kokosowego.

Reklama

Płatki owsiane z owocami

Płatki owsiane są bogate w błonnik, a także w witaminy i minerały. Błonnik pomaga obniżyć poziom cholesterolu, dlatego jest to dobre śniadanie dla osób z wysokim poziomem cholesterolu. Dodanie owoców do płatków owsianych zwiększy zawartość błonnika i witamin w tym śniadaniu.

Koktajl owocowo-warzywny

Koktajle owocowo-warzywne są bogate w błonnik, witaminy i minerały. Można je przygotować z dowolnych warzyw i owoców. Dodanie oliwy z oliwek lub oleju kokosowego do koktajlu zwiększy zawartość tłuszczu i wartość odżywczą tego śniadania. Koktajle są szybkie i łatwe w przygotowaniu, a także smaczne.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama