Kobieta
Canva.com

4 rzeczy, które pomogą Ci w walce z cholesterolem. Wiedziałaś o tym?

Cholesterol może być problemem, jeśli nie jest skutecznie zwalczany. Na szczęście istnieje wiele rozwiązań w walce z cholesterolem. Oprócz jednego z najbardziej popularnych, jakim są tabletki na cholesterol, istnieje również wiele naturalnych środków, które możemy wziąć pod uwagę w walce z cholesterolem.
Reklama

Jeżyny.

Owoce są jednym z najbardziej zalecanych pokarmów na obniżenie cholesterolu ze względu na wysoką zawartość błonnika. Wśród tych owoców jednym z najpopularniejszych są jeżyny, które składają się z 10% cukrów i 85% wody.

Jeżyny są doskonałym źródłem cholesterolu dzięki wysokiej zawartości błonnika, a także są idealne do włączenia do każdej diety, jeśli chcesz schudnąć. Jeżyny to jedne z najciekawszych owoców, jakie można jeść. Oprócz tego, że mają bardzo charakterystyczny smak, są również dobre dla serca i trawienia.

Rzucenie palenia i alkoholu.

Chociaż zwykle kojarzymy cholesterol z jedzeniem, istnieją inne czynniki, które mogą pomóc w jego eliminacji. Jednym z takich czynników jest rzucenie palenia. Rzucenie palenia, a właściwie niepalenie w ogóle, nie tylko przyczynia się do znacznie zdrowszego stylu życia, ale także pomaga obniżyć poziom cholesterolu.

Związek między paleniem papierosów a cholesterolem znajduje się w ciśnieniu krwi i krążeniu.

Reklama

Osoby palące mają gorsze krążenie, co w najmniejszym stopniu nie pomaga cholesterolowi. Podobnie jest w przypadku alkoholu. Wiele badań łączy umiarkowane spożycie alkoholu z wyższym poziomem cholesterolu. Mając na uwadze te założenia, możemy wyciągnąć wniosek, że zdrowszy tryb życia sprzyja obniżeniu cholesterolu.

Spacer.

Kolejnym zdrowym nawykiem obniżającym poziom cholesterolu jest spacer. W tym przypadku nie mówimy o żadnym sporcie ani o niczym, co mogłoby być skomplikowane, wyjście na spacer bez odpoczynku przez 30 do 45 minut dziennie jest bardzo dobre w walce z cholesterolem. Dzięki tym spacerom krew jest dotleniona, a tym samym obniża się poziom cholesterolu.

Relaks jest kluczem.

Mężczyzna
Canva.com
Reklama

Na koniec radzimy zachować spokój. Wiele badań łączy epizody stresu i niepokoju z nadmiernym wzrostem cholesterolu. Wynika to z różnych zmian metabolicznych, które są wytwarzane przez stres emocjonalny. Włącz film, zrelaksuj się słuchając jakiejś muzyki, poćwicz jogę lub po prostu spędź czas z przyjaciółmi. Naucz się relaksować, a zobaczysz, że z czasem poziom cholesterolu będzie się stopniowo obniżał.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama