Kobieta ma zaparcia
Canva.com

4 proste ćwiczenia na uciążliwe zaparcia. Spróbuj, poczujesz się lepiej

Zaparcia powodują ogromny dyskomfort. Domowym lekiem może być napar z ziół i... proste ćwiczenia, które rozluźnią nasz zmęczony organizm i sprawią, że poczujemy się lepiej.
Reklama

Poznajmy 4 ćwiczenia, dzięki którym miną uciążliwe zaparcia:

Mocne skręty

Usiądźmy ze skrzyżowanymi nogami. Unieśmy ręce, ugnijmy w łokciach i połóżmy lewą dłoń na prawej. Obróćmy tułów maksymalnie w prawo i wróćmy do pozycji na wprost. Zróbmy 20 powtórzeń. Zamieńmy dłonie i wykonujmy ćwiczenie tak samo w drugą stronę.

Wahadło nogami

Kobieta ma zaparcia
Canva.com

Połóżmy się wygodnie na plecach. Wyciągnijmy ręce wzdłuż tułowia, ugnijmy kolana, wciągnijmy brzuch. Nie zmieniając kąta w ugiętych kolanach, unieśmy nogi i przybliżmy do klatki piersiowej, tak blisko, jak jesteśmy w stanie. Opuśćmy. Powtórzmy 30 razy.

Przyciąganie kolan

Reklama

Połóżmy się na plecach, ugnijmy nogi w kolanach. Jak najszybciej przybliżajmy raz jedno, raz drugie kolano do brzucha. Chwytajmy za nie dłońmi i przyciągajmy jeszcze mocniej. Ćwiczmy tak przez około 1 minutę, starając się utrzymać tempo.

Energiczne brzuszki

Połóżmy się na plecach, unieśmy nogi i umieśćmy łydki na ustawionym przy ścianie stołeczku. Poprawmy pozycje tak, aby kolana były zgięte pod kątem prostym. Unieśmy tułów i głowę jak najwyżej, następnie z powrotem opuśćmy. Powtórzmy 30 razy.

Dodatkowa uwaga - należy wiedzieć, że ruch zmusza do pracy mięśnie brzucha, a te w efekcie zaczynają masować nasze jelita.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Reklama
Reklama
Reklama