Brudna łazienka
Canva.com

4 proste i domowe sposoby na pleśń w łazience. Pozbędziesz się brudu od razu!

Zastanawiasz się, jak wyczyścić brudne fugi w kabinie prysznicowej lub pleśń w łazience? Z pomocą jak zawsze przychodzą domowe specyfiki. Nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu oczywiście sody oczyszczonej.
Reklama

Domowe sposoby lepsze od detergentów?

Brudna łazienka
Canva.com

Wyczyszczenie brudnych i pożółkniętych fug w łazience oraz wyeliminowanie pleśni nie jest proste, ale mamy kilka pomysłów na to, jak zrobić to szybko i skutecznie. Pożółknięte fugi wyglądają bardzo nieestetycznie. Jeśli pojawił się na nich szary lub czarny nalot, to pewne, że rozwija się pleśń.

Aby pozbyć się pleśni i zabrudzeń możemy użyć pasty z sody oczyszczonej i octu. Wystarczy, że wymieszamy ocet z sodą w takich proporcjach, że uzyskami kleista i gęstą papkę. Nakładamy taką masę na 15 minut na zabrudzenia. Następnie silikon i fugi szorujemy delikatnie, np. szczotką lub zużytą szczoteczką do zębów.

Pasta do zębów na zabrudzenia

Reklama

Kolejnym skutecznym pomysłem może być zastosowanie odpowiedniej ilości pasty do zębów. Wystarczy, że nałożymy odrobinę pasty na pleśń i zużytą szczotkę wetrzemy w zabrudzenia.

Skutecznym sposobem będzie także proszek do pieczenia. Wystarczy, że posypiemy brudne miejsca i zostawimy proszę na 30 minut. Potem szorujemy szczoteczką. Proszkiem do pieczenia można także wyczyścić ściany. Wystarczy, że dodamy odrobinę wody i wymieszamy papkę.

Sok z cytryny również ma ogromne właściwości czyszczące. Doskonale sprawdzi się do oczyszczenia zabrudzeń na białym silikonie. Wystarczy szorować zabrudzone powierzchnie przez 15 minut.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama