Cholesterol
Canva.com

Dobra wiadomość dla osób z wysokim cholesterolem. Cudowny lek jest już refundowany

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że od 1 listopada lek na zły cholesterol będzie w Polsce refundowany dla wszystkich osób, które wypełniają kryteria kwalifikacji do programu lekowego B.101. Przypomnijmy, że w naszym państwie niemal co drugi Polak boryka się z podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi.
Reklama

Lek na cholesterol refundowany

Ministerstwo Zdrowia podało bardzo ważną wiadomość dla osób z wysokim cholesterolem. Od 1 listopada jeden z kluczowych leków w walce z hipercholesterolemią rodzinną będzie refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Z terapii lekiem będą mogli też skorzystać pacjenci z bardzo wysokim ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych w związku z podwyższanym stężeniem cholesterolu LDL.

Warto jednak zauważyć, że z leczeniem inklisiranem zostaną objęci tylko te osoby, które zostaną zakwalifikowane do programu lekowego "B.101.

Reklama

Leczenie pacjentów z zaburzeniami lipidowymi". Warto zauważyć, że inklisiran jest pierwszym lekiem, która ma w swoim składzie siRNA i trwale obniża stężenie cholesterolu LDL, czyli poziom tzw. złego cholesterolu. Medykament jako jeden z niewielu nie tylko likwiduje skutki choroby, ale przede wszystkim jej przyczynę.

Cholesterol
Canva.com

Doskonała skuteczność inklisiranu

U osób, które stosowały lek zaobserwowano znaczące obniżenie poziomu cholesterolu - nawet aż o 50 proc. W świetle przeprowadzonych badań naukowych można ponadto z całą pewnością stwierdzić, że sam specyfik jest bardzo bezpieczny i dobrze tolerowany przez pacjentów z wysokim poziomem LDL.

Reklama

Refundowanie inklisiranu jest tym bardziej istotne ze względu na fakt, że jesteśmy narodem, gdzie ryzyka zawału sercowo-naczyniowego jest od 20 do 30 proc. wyższe niż w krajach o niskim czy umiarkowanym ryzyku. Z wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika, że z podwyższonym cholesterolem walczy 60 proc. społeczeństwa, a jedynie 6 proc. Polaków jest leczonych w skuteczny sposób.

Reklama
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama