Wiosenne odchudzanie - najbardziej znane diety odchudzające

Wiosenne odchudzanie - najbardziej znane diety odchudzające

Masz "kilka" zbędnych kilogramów i chcesz się ich pozbyć? Teraz jest na to chyba najbardziej odpowiedni czas! Idzie wiosna, a wraz z nią pozbędziemy się grubych kurtek i odkryjemy nasze kształty i figury. Poznaj najbardziej popularne diety i wybierz tą, która najbardziej Ci odpowiada. Postaraj się jednak, żeby Twoja likwidacja zbędnych kilogramów była przemyślana.
Reklama
Dieta kapuściana Dieta kapuściana służy nie tylko odchudzania, ale także jest to dieta oczyszczająca. Oczyści wątrobę, żołądek czy też nasze jelita oraz nerki. Nie jest to kuracja wyczerpująca. Należy stosować ją jako wstęp do odchudzania, który powinien trwać maksymalnie 3 dni. Dzięki temu pozbędziemy się zalegającej w naszym organizmie wody. Dieta 1500 kalorii Naczelna zasada tej diety, to ograniczenie ilości spożywanych kalorii do 1500 dziennie. Dzięki takiej ilości kalorii nie będziemy głodni, a mimo to będziemy gubić zbędne kilogramy, ponieważ do utrzymania wagi nasz organizm potrzebuje niewiele ponad 2000 kalorii. Sami możemy ułożyć sobie jadłospis, jednak zalecane są zdrowe, lekkostrawne produkty. Dzięki temu będziemy mogły zjeść więcej, mieszcząc się 1500 kcal. Dieta 50/50 Zaletą tej diety jest jej różnorodność, ponieważ to my sami decydujemy, co będziemy jeść. Dzięki temu mamy większe szanse na jej utrzymanie – nie znudzi nam się zbyt szybko. Polega ona na stosowaniu naprzemiennie tak zwanych dni tłustych oraz chudych.
Reklama
Czyli mamy do czynienia z dietą co drugi dzień. Jednak należy pamiętać, żeby w dni tłuste nie przejadać się, bo wtedy nasze starania pójdą na marne. Dieta Kopenhaska Zakłada stosowanie planu żywieniowego przez trzynaście dni. Przez ten czas należy jeść tylko i wyłącznie trzy posiłki dziennie. To z całą pewnością jedna z najbardziej restrykcyjnych diet, jednak jej zwolennicy sądzą, że w ten sposób można schudnąć nawet do kilkunastu kilogramów w niecałe dwa tygodnie! To zdecydowanie może zachęcić do podjęcia tego wyzwania. Najczęściej spożywanymi produktami są chude mięso, warzywa, kawa i zielona herbata oraz jajka. Dieta likwidująca cellulit Jeżeli masz problem z nadmiarem tak zwanej pomarańczowej skórki, która wygląda nieatrakcyjnie, ta dieta jest dla Ciebie. Żeby okazała się być skuteczną należy regularnie nawadniać organizm przez cały dzień i wyeliminować z diety wszystkie produkty, które zatrzymują wodę w organizmie. Menu powinno być bogate w warzywa, owoce, błonnik, ryby oraz jajka.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama