7 sposobów na oczyszczenie organizmu
Udostępnij Google News
Zdrowie

7 sposobów na oczyszczenie organizmu

Oczyszczanie organizmu stało się ostatnio bardzo modnym tematem. Tak duże zainteresowanie tą materią nie jest tylko kwestią mody, ale oczywiście ma spory wpływ na codzienne funkcjonowanie i zachowanie zdrowego trybu życia. Dzisiaj przedstawiamy kilka domowych sposób na oczyszczenie organizmu oraz przywrócenie sobie spokoju ducha i ciała.

1. Medytacja

Codziennie rano i wieczorem medytujmy. Nauczenie się tej sztuki odprężania może nie być łatwe, ponieważ wymaga całkowitego skupienia, uwolnienia myśli i zatopienia się w nich jednocześnie. Współczesny człowiek, zapracowany, zabiegany i zestresowany ma wielkie trudności w odnalezieniu się w swoim wewnętrznym „świecie”.

Medytacja jest pomocna na oczyszczenie duszy, a więc i ciała, ze złych myśli, wspomnień, lęków, strachów i całego tego stresu, który towarzyszy nam na co dzień w pracy.

2. Joga na dobry początek dnia

Po porannej medytacji, kontynuując swój nowy rytuał rozpoczynania dnia dajmy coś ciału, ale nadal pozostając w spokojnym, zgodnym z naturą i wyciszonym nastroju. Razem z jogą uczmy się kontrolować swój oddech wykonując proste ćwiczenia oddechowe.

Joga i ćwiczenia oddechowe pomagają we wspomaganiu ciała, a szczególnie układu limfatycznego w usuwaniu toksyn i „odpadów” przemiany materii.

3. Koniec z nałogami

Próba oczyszczenia organizmu musi zostać przeprowadzona razem z wyrzuceniem z codziennej diety gazowanych napojów, kofeiny, zarówno w kawie, jak i napojach energetycznych. Dodatkowo ograniczamy spożycie cukrów i białej mąki.

Należy również zrezygnować ze wszystkich używek, w tym alkoholu i nikotyny.

4. Dieta owocowa – kilkudniowa

Poleca się często dla oczyszczenia organizmu kilkudniową dietę owocowo-warzywną. Dieta taka nie może jednak trwać dłużej niż 3-4 dni bez nadzoru specjalisty i dietetyka, ponieważ wtedy zamiast sobie pomóc, możemy tylko zaszkodzić. Podczas tej diety wolno spożywać jedynie wszelkiego rodzaju warzywa i owoce, najlepiej te zawierające jak najmniej cukru.

5. Brak diety w diecie – 1 dzień

Dobrym pomysłem, polecanym na oczyszczenie, jest również zaplanowanie sobie dnia całkowicie bez jedzenia. Wolno pić tylko najlepiej niegazowaną wodę mineralną. Oczywiście dzień taki należy wybrać ostrożnie, nie przemęczać się w ciągu jego trwania, a najlepiej również aby był to dzień wolny od pracy.

6. Produkty na „odtrucie”

Polecane produkty spożywcze dla lepszego oczyszczania organizmu to między innymi: kasza jaglana, pełnoziarniste pieczywo z dużą ilością błonnika czy sok pomarańczowy.

Bardzo ciekawym owocem wykorzystywanym przy oczyszczaniu organizmu jest również granat, który nie bez powodu traktowany był przez Persów i Greków, jako symbol życia.

7. Zastosowanie ziół

Przygotowując się do oczyszczania organizmu należy również zwrócić szczególną uwagę na dostępne zioła. Kuracje ziołowe znane są od wieków, a dostępne w aptekach herbatki ziołowe mają za zadanie usuwanie toksyn z organizmu. Niektóre z nich działają przeczyszczająco, niektóre moczopędnie, a niektóre żółciopędnie. O odpowiednie zioła zapytajmy w pobliskiej aptece, warto jednak wiedzieć, że najczęściej wykorzystywanymi są: mięta, krwawnik, skrzyp, liście brzozy czy dziurawiec.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie