Jak samodzielnie pofarbować włosy?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak samodzielnie pofarbować włosy?

Najłatwiejszym i najczęściej wykonywanym zabiegiem, który wprowadzi zmiany w naszym wyglądzie jest koloryzacja włosów. Jednak tego typu wizyty w salonach fryzjerskich mogą okazać się sporym wydatkiem. Z tego względu dowiedz się, jak możesz pofarbować włosy samodzielnie!

ODPOWIEDNIA FARBA

Podczas wybierania odpowiedniej dla Ciebie farby kieruj się przede wszystkim tym, w jakim odcieniu i kolorze będzie Ci do twarzy. Żeby dobrać kolor doskonały, wykonaj pewien prosty eksperyment. Spójrz na wewnętrzną część swojego przedramienia. Jeżeli jest blady – celuj w chłodne odcienie blondu lub delikatnie ciepłe odcienie. Jeżeli jednak Twoja skóra jest brzoskwiniowa i ciemniejsza – rudości i brązy okażą się strzałem w dziesiątkę.

CZEGO JESZCZE POTRZEBUJESZ?

Przed rozpoczęciem farbowania, koniecznie zabezpiecz miejsce, w którym będziesz wykonywała zabieg. Usuń zbędne rzeczy, które możesz pobrudzić i wybierz miejsce, z którego bez problemu zmyjesz farbę mokrą szmatką. Do nakrycia ubrania możesz wykorzystać ręcznik, płaszcz ochronny, innego rodzaju folię lub pelerynę. Do rozrobienia farby koloryzacyjnej potrzebna Ci będzie miseczka, a do jej zaaplikowania i rozprowadzenia, pędzelek oraz grzebień.

JAK NAŁOŻYĆ FARBĘ?

Przede wszystkim zapoznaj się z ulotką informacyjną załączoną do opakowania. Na początku załóż na swoje dłonie rękawiczki. Jeśli tego nie zrobisz, istnieje ryzyko poparzenia dłoni oraz ich zabrudzenia, które ciężko będzie zmyć. Koloryzację rozpoczyna się od nałożenia farby na suche włosy u nasady głowy - w miejscu, gdzie mamy odrosty. Jeżeli zależy nam na odświeżeniu koloru na całości włosa, stopniowo przechodzimy z nakładaniem farby w dół. Rozprowadzamy ją za pomocą grzebienia. Po rozprowadzeniu, masujemy głowę i palcami lekko unosimy włosy w górę, żeby powietrze miało się jak przedostać do nasady.

DOKŁADNE SPŁUKIWANIE

Zazwyczaj na pudełku lub ulotce mamy informację, ile czasu farba powinna przebywać na naszych włosach. Po jego upłynięciu przechodzimy do spłukiwania farby. Włosy należy traktować wodą do momentu, kiedy woda z nich spływająca będzie przezroczysta. W następnej kolejności przechodzimy do umycia włosów szamponem, w celu pozbycia się przykrego zapachu farby i odmycia świeżych zabrudzeń ze skóry głowy. Po spłukaniu szamponu, należy nałożyć odżywkę.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie