5 zalet leniuchowania
Udostępnij Google News
Psychologia

5 zalet leniuchowania

Kobieta XXI wieku rzadko ma czas na prawdziwy odpoczynek. Praca, obowiązki domowe i opieka nad dziećmi to zadania, które przenikają się wzajemnie zajmując całe dnie. Większość z nas nie ma nawet chwili na wypoczynek, co przejawia się nie tylko ustawicznym zmęczeniem, ale również zdenerwowaniem oraz mniejszą efektywnością w wykonywanej pracy.

Wbrew ogólnemu mniemaniu leniuchowanie jest bardzo potrzebne. Każda z nas powinna mieć choć kilka godzin w tygodniu tylko dla siebie i czas ten wykorzystać na cudowne „nic nie robienie”.  Jak się okazuje lenistwo ma sporo zalet.

  1. Wyciszenie

Błogi odpoczynek sprawia, że cały organizm się wycisza. Drzemka, czytanie gazety czy długi spacer sprawiają, że znika stres przynoszony z pracy oraz zdenerwowanie wynikające z codziennych obowiązków. Dzięki krótkiemu leniuchowaniu wyciszysz się, co dobrze wpłynie na Ciebie i całą rodzinę. Uzyskany spokój pozwoli Ci mądrzej podchodzić do wielu stresujących sytuacji. Będziesz też milsza i bardziej cierpliwa w stosunku do najbliższych.

  1. Poprawa kondycji fizycznej

Choć leżenie na kanapie z pewnością nie sprawi, że schudniesz, to jednak ma ono również swoje zalety. Przede wszystkim podczas leniuchowania odpoczywają mięśnie, w tym także serce. Podczas codziennych, stresujących sytuacji często, nawet nieświadomie napinamy się, co z kolei prowadzi do zmęczenia mięśni szkieletowych. Nikomu też nie trzeba tłumaczyć, że podczas stresującego zabiegania bicie serca znacznie przyspiesza. Aby to naprawić należy dać sobie trochę wolnego.

  1. Szczęście

Zwolnienie biegu życia daje nieco dodatkowego czasu, aby cieszyć się drobnymi przyjemnościami, na które nie  pozwalamy sobie na co dzień. Wolny czas pozwala na nowo odkryć przyjemność picia kawy z koleżankami, oglądania wystaw sklepowych czy podziwiania zielonych liści na drzewach.

  1. Nowa młodość

Zmęczenie najbardziej widać na twarzy. Cera blednie i szarzeje, oczy są przygaszone, a wokół nich pojawiają się ciemne cienie. Już krótki odpoczynek sprawia, że wygląd wraca do normy. Kilka dni wolnego, które spędzisz aktywnie na świeżym powietrzu sprawią, że zaczniesz wyglądać co najmniej kilka lat młodziej. Wrócisz do swoich zadań z zaróżowioną cerą i lśniącymi oczami.

  1. Lepsza praca mózgu

Wypoczynek sprzyja również myśleniu. Dobrze dotleniony mózg znacznie szybciej przyswaja wiedzę i lepiej pracuje. Wyspana i wypoczęta będziesz bardziej kreatywna i pomysłowa, co z pewnością przełoży się pozytywnie na wykonywanie codziennych zadań.

Lenistwo to ogromna wada w przypadku wielu osób, niemniej jednak odrobina błogiego odpoczynku potrzebna jest każdemu. Zbliża się weekend majowy, który w tym roku znów trwa nieco dłużej niż zwykły, wykorzystaj go na wypoczynek. Wyśpij się, wyjedź w spokojne miejsce i odpocznij.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie