W śnieżnym krajobrazie na trasie zjazdowej nart biegowych na Słowacji-Pieniny-Spisz narciarz w czerwonym kombinezonie
Materiał partnera

Dokąd jechać zimą? Na Słowację - w Pieniny i na Spisz

Jeśli planujesz zimowy wypad lub wypoczynek na Słowacji, odwiedź region Tatry – Spisz – Pieniny. Zapewnia on doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, turystyki krajoznawczej, a także relaksu w termach i rozrywki na lokalnych atrakcjach. Region leży na północ od Popradu i Lewoczy, sięgając aż po legendarny Czerwony Klasztor.
Reklama

W sezonie zimowym największym zainteresowaniem cieszą się sporty zimowe. Region Tatry – Spisz – Pieniny jest doskonale przygotowany na zimowe szaleństwo. Odwiedzający mogą szusować do syta w ośrodkach Bachledka Ski & Sun oraz Resort Levočská Dolina.

Bachledka Ski & Sun oferuje zimą osiem tras zjazdowych o łącznej długości 8,1 km. Stopień trudności tras wytyczonych w trzech połączonych ze sobą dolinach jest zróżnicowany – od najłatwiejszych po najbardziej wymagające. Ośrodek Bachledka jest członkiem zrzeszenia TATRY SUPER SKI, do którego należy 18 ośrodków narciarskich w Słowacji i Polsce. Umożliwia korzystanie z 95 tras zjazdowych oraz 86 kolejek i wyciągów na jednym skipasie. Trasy zjazdowe są dobrze utrzymane, ośrodki zapewniają wieczorne szusowanie, usługi wypożyczalni i serwisu sprzętu narciarskiego, bezpłatny parking przy zakupie jednodniowego lub kilkudniowego skipasu, skibus i licencjonowanych instruktorów.

Reklama

Miłośników szusowania i nie tylko ucieszy 2,5 km tor saneczkarski na naturalnym śniegu i 20 km tras do narciarstwa biegowego.

Unikalne panoramy zaśnieżonych Tatr Bielskich można podziwiać podczas spaceru w koronach drzew, którego częścią jest 32-metrowa wieża widokowa z suchą zjeżdżalnią i adrenalinową siatką.

Słowacja Pieniny Spisz na tle ścieżki w koronach drzew rodzina w strojach narciarskich zjeżdża szybkimi sankami
Materiał partnera

Odwiedzając region koniecznie należy wybrać się do Thermal Parku Vrbov. Kurort zapewnia błogi relaks w wodzie termalnej, która poza działaniem odprężającym pozwala także odzyskać energię.

Reklama

Woda termalna jest pozyskiwana z głębokości 2000 metrów, a jej temperatura w basenach sięga 26°C - 38°C. Thermal Park oferuje baseny o różnej temperaturze wody. Jest to miejsce przyjazne zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i seniorów czy sportowców. Doskonały relaks zapewniają podwodne dysze masujące. Działają rozluźniająco i masują spięte mięśnie.

Słowacja Pieniny Spisz widok na most w Thermal Parku Vrbov
Materiał partnera

Niewiele jest regionów, które mogą się poszczycić tak bogatą historią jak Spisz. Historia spiskich miast Lewoczy, Kieżmarku i Białej Spiskiej sięga XIII wieku.

Reklama

Dlatego też ci, którzy zdecydują się odwiedzić region Tatry – Spisz – Pieniny na pewno nie pożałują.

Miłośnicy biegówek, jeśli tylko aura dopisze, mogą korzystać z naturalnych tras na grzbiecie Magury Spiskiej od strony ośrodka Bachledka Ski & Sun. Ci bardziej zaawansowani mogą się ścigać w ośrodku Levoča Nordic Centrum, tzw. Krúžok pri Levoči (Úloža). Nad Dunajcem, z Czerwonego Klasztoru można dojechać na biegówkach aż do Lesnicy i z powrotem, a przy okazji połączyć sport z wizytą w Muzeum Kartuzów w Czerwonym Klasztorze.

Słowacja Pieniny Spisz zabytkowy zamek zaśnieżony zimą
Materiał partnera

Spisz i Pieniny oferują tyle atrakcji, że na ich obejrzenie warto przeznaczyć kilka dni.

Reklama

Do wyboru jest kilka opcji noclegowych. Polecamy APARTMÁNY PANORAMA Bachledka, Resort Levočská dolina, Boutique Hotel Hviezdoslav **** Kežmarok, Hotel Club*** Kežmarok, Penzión Pltník, Penzión Kaštieľ Hanus ***. Miejscowych przysmaków można skosztować niedaleko Zamku Spiskiego, w restauracji Spišský salaš.

Słowacja Pieniny Spisz trasy narciarskie zjazdowe pokryte śniegiem i wyciągi narciarskie, w tle widok gór
Materiał partnera

Implemented with the financial support of the Ministry of Transport and Construction of the Slovak Republik. https://www.tatryspispieniny.sk/pl/.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama