Jak zmniejszyć wydatki na ubrania dla dzieci?

Jak zmniejszyć wydatki na ubrania dla dzieci?

Każda mama doskonale wie jak drogie jest ubieranie dzieci. Niezależnie czy malec ma kilka dni czy kilkanaście lat wydatki na stroje to sumy niebotyczne. Na szczęście istnieją sprawdzone metody na znaczne obniżenie kosztów zakupu odzieży. Poznaj kilka z nich.
Reklama
  1. Odzież od znajomych
Przyjmowanie odzieży od znajomych mam oraz oddawanie ubranek dziecięcych innym to jeden ze sposobów sprawdzających się doskonale w przypadku najmłodszych dzieci oraz odzieży wizytowej. Niemowlęta tak szybko rosną, że nie zdążą nawet zniszczyć swoich ubranek. Mnóstwo kaftaników, śpioszków czy pajacyków malec otrzymuje w prezencie od bliskich. Często śliczne ubranko niemowlę ma na sobie zaledwie kilka razy. Taką mało używaną odzież warto oddać innym rodzicom, którzy z nich skorzystają. Mamy maluchów mogą w ten sposób sporo zaoszczędzić, a ubranka nie lądują na śmietniku.
  1. Lumpeksy
Lumpeks, Szmateks czy Second Hand to popularne nazwy sklepów z odzieżą używaną. Kupując tam ubrania dla dzieci można sporo zyskać.
Reklama
Przede wszystkim koszt ubrań jest tam znacznie niższy niż nawet najtańszej nowej odzieży. Ponadto w większości wypadków używana odzież ma już za sobą czyszczenie i pranie, dzięki czemu wiesz, że będzie się dobrze trzymać także po kolejnych praniach. Warto też pamiętać, że wiele ubrań znajdujących się w lumpeksach pochodzi od znanych producentów, co dodatkowo podnosi ich atrakcyjność, szczególnie dla starszych dzieci i młodzieży.
  1. Aukcje internetowe
Kolejnym sposobem na zdobywanie taniej odzieży dla dzieci jest jej kupowanie na aukcjach internetowych. Pojawia się tam odzież w obniżonych cenach z wielu źródeł. Warto wymienić tu wyprzedaże ostatnich sztuk z kolekcji, egzemplarze pokazowe czy odzież używaną pochodzącą  z szaf innych użytkowników. Warto dokładnie przeglądać oferty na aukcyjnych stronach, ponieważ można tam znaleźć prawdziwe perełki.
Reklama
  1. Rozsądne kupowanie
Bardzo ważne jest również rozsądne kupowanie odzieży. Podczas zakupów warto pamiętać, że niezależnie od tego czy kupisz markowe dresy za kilkadziesiąt złotych czy używane za kilka złotych najprawdopodobniej tak samo szybko ulegną zniszczeniu podczas zabawy na podwórku. Dlatego jeśli już chcesz kupić dziecku markową odzież wybieraj takie modele, które będzie nosić na szczególne okazje. Ubrania do zabawy powinny być wygodne, odporne na brud i zniszczenia i niezbyt drogie, tak, by można je było często wymieniać. Wydatki na dziecięce ubrania to jeden z największych kosztów jakie ponoszą rodzice podczas ich wychowywania. Dlatego warto dokładnie przemyśleć swoje zakupy i jeśli to możliwe kupować odzież dobrą gatunkowo, a równocześnie tanią.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama