Jak przygotować oczyszczające organizm smoothie?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak przygotować oczyszczające organizm smoothie?

Lato w pełni, a Ty nadal czujesz się napuchnięta i wstydzisz się założyć swoje letnie ciuchy? Być może ten stan rzeczy spowodowany jest przez zalegające w Twoim organizmie toksyny! Koniecznie się ich pozbądź za pomocą tego, co naturalne. Przygotuj samodzielnie jeden ze zdrowych koktajli oczyszczających, a z pewnością Twój organizm będzie Ci za to wdzięczny.

Najlepszy na upały - koktajl cytrynowy

Cytryna ma wiele korzystnych dla nas właściwości. Powinna znaleźć się w większości przygotowywanych przez nas koktajli. Jeśli jednak lubisz kwaskowate smaki, postaw na koktajl wybitnie cytrynowy! Sięgaj po niego zwłaszcza w słoneczne dni, ponieważ oprócz działania oczyszczającego i wzmacniającego, wykazuje działanie orzeźwiające. Żeby przygotować taki koktajl potrzebujemy 250 ml wody, łyżkę ksylitolu (może być też zwykły cukier lub miód), soku z połówki cytryny oraz kilka listków mięty. Wszystkie składniki mieszamy i wstawiamy do lodówki. Dzięki temu napój będzie schłodzony, a smak mięty mocniej wyczuwalny.

Zielony koktajl z natki pietruszki

Pietruszka ma wiele pozytywnych dla nas właściwości, więc powinnyśmy zacząć ją doceniać. Przede wszystkim, co jest teraz dla nas bardzo istotne, doskonale wspomaga i reguluje proces trawienia. Żeby przygotować zielony koktajl, potrzebujemy świeżą natkę z pietruszki, 50 ml wody, wyciśnięty sok z cytryny oraz łyżeczkę prawdziwego miodu. Natkę blendujemy, dolewamy sok z cytryny oraz wodę i dodajemy łyżeczkę miodu. Całość dokładnie mieszamy. Najlepiej spożywać w postaci schłodzonej.

Koktajl z pomidorów i cukinii

Żeby dostarczyć naszemu organizmowi odpowiednich minerałów i witamin, które wyeliminują toksyny, postaw na ten koktajl! Potrzebujesz 200 ml samodzielnie przygotowanego soku z pomidorów, połówkę obranej wcześniej cukinii, świeżo wyciśnięty sok z połówki cytryny oraz ulubione przyprawy (najlepiej komponujące się z dominującym smakiem pomidorów). Wszystkie składniki umieszczamy w blenderze i dokładnie mieszamy do uzyskania gładkiej masy.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie