4 kroki do zdrowych i pięknych włosów

4 kroki do zdrowych i pięknych włosów

Nasze włosy codziennie są narażone na wiele uszkodzeń. Tak naprawdę to niewiele z nas jest zadowolonych z ich kondycji i wyglądu. Co zatem można zrobić, aby włosy odzyskały swój dawny blask? Oto pięć cennych wskazówek:
Reklama
1. Wykonuj masaże za pomocą olejków We włosy oraz w skórę głowy należy wcierać naturalne olejki, które odżywiają komórki i odmładzają suche włosy, ale również pobudzają krążenie oraz przyczyniają się do wzrostu włosów. Tego typu olejki zakupimy w każdym sklepie kosmetycznym. Przed użyciem należy lekko ogrzać olejek i przelać go do małej miseczki. Nakładanie olejku zaczynamy od czubka głowy i rozprowadzamy po całej długości włosa. Następnie masujemy skórę głowy opuszkami palców (kolistymi ruchami). Pozostawiamy olejek na około pół godziny i po tym czasie spłukujemy oraz myjemy włosy. Dla uzyskania najlepszych efektów poleca się wykonywanie takiego zabiegu raz na tydzień. 2. Nie narażaj swoich włosów na wysokie temperatury Zarówno kiedy myjesz włosy w gorącej wodzie, jak i używasz różnych urządzeń do ich ułożenia, narażasz swoje włosy na zniszczenie. Gorąca woda sprawi, że Twoje włosy będą odwodnione i kruche. Po umyciu włosów powinnyśmy zminimalizować korzystanie z urządzeń, takich jak suszarki czy prostownice do włosów.
Reklama
3. Pamiętaj o regularnym szczotkowaniu włosów Przede wszystkim, nie każda z nas wie, że powinno się szczotkować tylko suche włosy! Kiedy próbujemy rozczesać je od razu po kąpieli, narażamy je na wiele mechanicznych uszkodzeń. Poleca się delikatne szczotkowanie włosów dwa razy dziennie. Najlepiej szczotkować je w różnych kierunkach, żeby pozbyć się jak największej ilości martwych włosów. Szczotkowanie ma także na celu pobudzenie krążenia u nasady głowy, dzięki czemu włosy szybciej rosną. 4. Jedz pokarmy, które służą dobrej kondycji Twoich włosów Przede wszystkim sięgaj po świeże produkty mleczne, olej kokosowy, szpinak, jarmuż, białą rzodkiew, orzechy i inne nasiona. Pamiętaj także o regularnym piciu wody niegazowanej - około dwóch litrów dziennie. Ponadto unikaj potraw pikantnych, bardzo kwaśnych i poddawanych procesowi fermentacji. Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama