Śpij na zdrowie!

Śpij na zdrowie!

Każda z nas wie, jakim szczęściem jest wyspać się po ciężkim dniu. Godziny w niewygodnej pozycji, praca przy komputerze, jazda samochodem, ciężkie siaty z zakupami, niewygodne szpilki. Wszystko to wpisuje się w codzienny scenariusz. Niewygodny, męczący, lecz konieczny. Skoro więc nie możesz go zmienić, spraw by nie wdawał Ci się aż tak we znaki.
Reklama
Komfortowy sen jest podstawą działania! I nie tylko. Nie od dziś wiadomo, że zdrowy sen wpływa też na nasz wygląd. Jeśli zatem masz masę zajęć, mnóstwo spraw na głowie i mało czasu by zając się sobą, zadbaj o zdrowy sen. Jakość snu O wadze snu nie mówmy po raz kolejny. Jest ważny i tyle! Nie ma co dyskutować z badaniami, a przede wszystkim z potrzebami. By żyć, musimy spać. W różnych dziedzinach życia możemy pozwolić sobie na różny standard i jakość. Niekiedy najwyższa nie jest do szczęścia potrzebna, jednak w przypadku snu, nie wolno iść na kompromis. Wysoka jakość snu to wysoki komfort życia, a przecież na tym zależy nam każdego dnia. Co zatem zrobić by sen dawał wytchnienie i napędzał do działania? Kilka sposobów na dobry sen Pomijając skrajne przypadki, kiedy z problemami ze snem należy zgłosić się do lekarza, zazwyczaj możemy poradzić sobie sami.
Reklama
W zależności od źródła problemu często pomagają przedmioty, których zdobycie wcale nie sprawia problemu. Są to np. stopery czy nakładki na oczy, melatonina i ciepły napój przed snem. Jeśli problemy ze snem mają źródło w głowie, często pomaga wyciszenie się lub zmiana podejścia do życia i otoczenia. Spokój, pogodzenie się z rzeczywistością i tzw. wrzucenie na luz spowoduje, że nie gromadzą się złe emocje, które wyolbrzymione w nocy nie dają spać. Pomaga też wietrzenie sypialni i utrzymywanie w niej nie za wysokiej temperatury. To wszystko niestety na nic się zdaje, gdy nie pomyślimy o jednym – wygodnym łóżku. Wygoda to podstawa Wybór łóżka wcale nie jest prosty.
Reklama
Często zdarza się, że to, co wydaje się wygodne w sklepie, w rzeczywistości wcale wygodne nie jest. W praniu wychodzi, że śpimy w „cudzym” dołku, a każdy ruch drugiej połówki wytrąca nas ze snu. Wieczny rollercoaster nie sprzyja wysypianiu się i co za tym idzie, owocnej pracy nazajutrz. I nie kawa jest tu rozwiązaniem, lecz zmiana materaca. Wybór materaca Miękki, średni, twardy, to już za mało, by określić rodzaj materaca. Oczywiście jest to jedno z kryteriów, ale jednak tylko jedno z wielu. W grę wchodzi też rodzaj wypełnienia i sposób jego montażu, szczególnie jeśli chodzi o materace sprężynowe. Obecnie najlepszym wyborem są materace hybrydowe. Co to znaczy? Nazwa ta mówi o połączeniu dwóch rodzajów wypełnienia i tak np. materace Sealy ultra plush swoją wygodę zawdzięczają połączeniu wypełnienia sprężynowego z pianką żelową z pamięcią kształtu.
Reklama
Materac Sealy to materac piankowy o wyjątkowych właściwościach, łączący dwie najlepsze technologie, by zapewnić komfort i luksusowy sen. Żelowa pianka daje poczucie chłodu, a sprężyny ze stopu tytanu umieszczone w osobnych kieszeniach dają świetne podparcie dla całego ciała. Wygodna pozycja, „oddychające” podłoże, wywietrzone pomieszczenie i błoga cisza, to podstawowe wymogi by sen był owocny i produktywny. 7-8 godzin w takich warunkach z zachowaniem rytmu snu spowoduje, że nazajutrz obudzisz się wypoczęta, pełna sił i chęci do działania, a niewygodne szpilki i ciężkie siatki staną się jedynie drobną niedogodnością.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama