5 naturalnych zamienników soli
Sól jest niezbędna do życia, ale jej nadmiar może szkodzić. Niestety obecnie jest ona dodawana niemal do każdego produktu przetworzonego, dlatego też warto zadbać, aby choć dania gotowane w domu nie zawierały jej zbyt wiele. Stąd też jeśli chcesz ograniczyć sól w swojej kuchni zacznij stosować zioła. Poprawiają smak dań, wspomagają funkcjonowanie organizmu i zmniejszają potrzebę doprawiania potraw solą.
Reklama
- Tymianek
- Gałka muszkatołowa
Reklama
- Czosnek
Reklama
- Imbir
- Bazylia
Reklama
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Usuwanie soli z butów: Domowe sposoby, które naprawdę działają
Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że po spacerze Twoje buty były pokryte białymi plamami od soli? To powszechny problem, zwłaszcza w okresie zimowym. Sól, która jest używana do odśnieżania dróg, może powodować nie tylko nieestetyczne plamy na butach, ale także uszkodzić ich materiał. Zdradzamy kilka sprawdzonych sposobów, jak usunąć sól z butów i przywrócić im pierwotny wygląd.
Jak solić, aby nie przesolić? Magda Gessler zdradziła sekret
Magda Gessler, znana restauratorka i kulinarna ekspertka, wskazuje, że nadmierna sól nie tylko negatywnie wpływa na nasze zdrowie, ale również zniekształca naturalny smak dań. Dlatego warto zwrócić uwagę na umiar i szukać alternatywnych sposobów dodawania smaku.
5 sposobów na wykorzystanie soli himalajskiej. Spróbuj, odpoczniesz!
Sól himalajska to naturalna sól kamienna, która wydobywana jest w kopalni soli Khewra w Pakistanie. Jest znana od tysięcy lat i jest uważana za jedną z najczystszych soli na świecie. Sól himalajska ma różowy kolor, który wynika z jej bogatego składu mineralnego. Zawiera ponad 80 minerałów, w tym wapń, magnez, potas, żelazo, jod i cynk.
Reklama
Reklama
© 2024 ZaradnaKobieta.pl