7 (zaskakujących!) sposobów na zdrowe włosy! Porady fryzjera gwiazd
Udostępnij Google News
Uroda

7 (zaskakujących!) sposobów na zdrowe włosy! Porady fryzjera gwiazd

Gwiazdy mają swoje sposoby na piękne włosy. Za każdym razem, gdy pojawiają się na czerwonym dywanie, ich włosy lśnią i błyszczą. Jak one to robią? Fryzjer gwiazd,  Mark Townsend , uchylił rąbka tajemnicy. Okazuje się, że wcale nie jest to tak skomplikowane, jakby mogło się wydawać. Poznajcie - do tej pory pilnie strzeżone - sposoby gwiazd na piękne włosy!

1.

Śpij na poduszce obleczonej w satynową poszewkę

"Bawełna pochłania wilgoć" - tłumaczy fryzjer gwiazd. Niezależnie od tego, jak droga jest wasza bawełniana pościel, w trakcie snu bawełna będzie "kraść" wilgoć z powierzchni skóry i tym samym z włosów. Fryzjer zaleca używanie satynowej pościeli, ponieważ jest chłodna, w trakcie snu nie będziesz się więc pocić, a twoje włosy nie będą tracić wilgoci.

2.

Nie myj codziennie włosów (szamponem)

Częste mycie głowy powoduje, że skóra bardziej się przetłuszcza, a to z kolei powoduje, że masz ochotę znów ją umyć! Przerwij ten cykl, a twoje włosy będą się mniej przetłuszczać. Fryzjer gwiazd radzi, by myć włosy szamponem co drugi dzień, albo robić nawet 2 dni przerwy. Możesz też w trakcie brania prysznica, po prostu zwilżyć włosy i wykonać masaż głowy, ale bez użycia szamponu!

3.

Zawsze używaj odżywki

Uwaga! Fryzjer gwiazd radzi, by używać codziennie odżywki, nawet wtedy, gdy nie myjesz włosów (patrz punkt 2)! Według niego kobiety niechętnie używają odżywek, bo obawiają się, że obciążąją one włosy, ale technologia poszła tak bardzo do przodu, że dzisiejsze odżywki naprawdę są balsamem dla włosów. Dla lepszego efektu potrzymaj odżywkę na włosach przez kilka minut i dopiero po ich upływie spłucz włosy.

4.

Używaj naturalnych olejków

Fryzjer gwiazd poleca zwłaszcza olejki z orzechów, takie jak olej makadamia, olej kokosowy, czy olej migdałowy. Te olejki faktycznie wnikają we włosy, podczas gdy oleje z silikonem czy olej arganowy osadzają się na ich powierzchni.

5.

Czesz włosy prawidłowo

To znaczy zaczynaj od dołu. Jeśli przeczeszesz włosy za jednym zamachem od ich nasady po końce, zwiją się w kłąb. Nieprawidłowe szczotkowanie przyczynia się także do rozdwajania końcówek.

6.

Regularnie podcinaj włosy.

A regularnie wcale nie oznacza często. Według fryzjera gwiazd wystarczy podcinać je raz na 3 lub 4 miesiące. Reguła, żeby podcinać włosy co 6 tygodni, jest więc nieaktualna!

7.

Zamień tradycyjny szampon na suchy

To prawdziwy szok! Fryzjer gwiazd woli używać suchego szamponu przy stylizacji włosów. "Dzięki niemu włosy są miękkie" - tłumaczy fryzjer gwiazd. Suchy szampon nie zawiera alkoholu, a więc nie wysusza włosów.

Która porada najbardziej was zaskoczyła?

Źródło zdjęcia: unsplash.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie