Jak pielęgnować skórę jesienią i zimą?

Uroda Środa, 16 października 2019
Oceń:
4 / 30 głosów

Nasza skóra wymaga wyjątkowej pielęgnacji przez okrągły rok, jednak wraz ze zmianami pór roku powinniśmy dbać o nią w nieco inny sposób, używając innych kosmetyków i stosując inne zabiegi.

Jak dbać o skórę jesienią i zimą?

Twoja skóra ma naprawdę wielkie zadanie przed sobą. Jesień i zima to przede wszystkim bardzo zróżnicowane temperatury. Do tego zimny wiatr, czasem nawet śnieg, a w domu rozgrzane kaloryfery. Zmęczona skóra, dodaje wizualnie lat, ale jeśli dobrze o nią zadbasz, to efekt może być dokładnie odwrotny.
Pamiętaj, że skóra to dla Ciebie bariera ochronna. To ona dba o to, aby do twojego organizmu nie przedostawały się bakterie i wirusy. Dbaj więc o nią najlepiej, jak tylko się da. Dziś podpowiadamy, co zrobić dla niej w okresie jesienno zimowym.

Gdy kończą się wakacje, nasza skóra jest zwykle mocno przesuszona, a w niektórych przypadkach pojawiają się nawet przebarwienia. Korzystaj wtedy z dobrego peelingu, najlepiej zawierającego jedynie naturalne składniki, który pomoże usunąć te przebarwienia, a także martwy naskórek. Do twarzy, stosuj peeling enzymatyczny. Natomiast ciało peelinguj specjalnym kosmetykiem do kąpieli.

Źródło: pixabay.com