10 niesamowitych właściwości, które wykazuje awokado
Udostępnij Google News
Zdrowie

10 niesamowitych właściwości, które wykazuje awokado

1. Stabilizuje ciśnienie krwi 

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie owoców wpływa korzystnie na nasze zdrowie. A jak jest z awokado? Na szczęście coraz częściej przyjaźnie zerkamy w jego stronę. Jaka jest tego przyczyna? Przede wszystkim owoce te doskonale smakują. Ale to nie jedyny powód. Regularne jedzenie awokado, przyniesie nam wiele pozytywnych skutków. Przeczytaj ten artykuł do końca, a dowiesz się, jakie cuda potrafi zdziałać.

Jedno awokado obejmuje już 28 procent dziennego zapotrzebowania na potas. Prawidłowa jego ilość pomoże Ci utrzymać ciśnienie krwi pod kontrolą.

2. Chroni przed cukrzycą

Ostatnimi czasy coraz więcej ludzi cierpi na cukrzycę. Według specjalistów spożycie połówki awokado dziennie, zapobiega wzrostowi poziomu cukru we krwi.

3. Hamuje wzrost komórek nowotworowych

Liczne badania wykazały skuteczność awokado względem komórek nowotworowych. W szczególności hamują wzrost komórek nowotworowych w przypadku raka prostaty.

4. Dobrze działa na oczy

Zwyrodnienie plamki żółtej jest częstą przyczyną ślepoty. Awokado zawiera dużo luteiny i zeaksantyny. Te przeciwutleniacze zwalczają ryzyko wystąpienia tej przypadłości. Regularne spożywanie awokado sprawi, że będziemy mieć zdrowe oczy.

5. Dedykowane kobietom w ciąży

Awokado powinno być w diecie każdej kobiety w ciąży. Zawiera potas, kwas foliowy, witaminę C i witaminę B. Ta ostatnia prowadzi do prawidłowego rozwoju mózgu. Kwas foliowy jest istotny dla prawidłowego rozwoju płodu na początku ciąży. Ponadto spożywanie awokado redukuje poranne mdłości.

6. Wspomaga dietę

Jeśli jemy awokado codziennie, łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Już połówka tego owocu dziennie, zmniejszy naszą masę, ponieważ awokado jest bogate błonnik.

7. Poprawia trawienie

Awokado zawiera dużo błonnika, który przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Te owoce mogą być użyteczne, jeśli masz problemy z zaparciami.

8. Poprawia nastrój

Wysoka zawartość witamin i minerałów, poprawia nastrój i zmniejsza wahania nastroju.

9. Owoc bogaty w zdrowe tłuszcze

Awokado zawiera dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jego jedzenie może pomóc w zmniejszeniu ryzyka ataków serca i podwyższonego cholesterolu.

10. Wzmacnia kości

Jak wspomnieliśmy wcześniej, awokado bogate jest w kwas foliowy, witaminę K, miedź i wiele innych składników odżywczych. Jeżeli są dostarczane regularnie, pomagają wzmocnić kości.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie