Zabawy na dzień dziecka
Canva.com

7 pomysłów na wyjątkowy Dzień Dziecka. Te zabawy pogłębią wasze rodzinne relacje

Każdy z nas codziennie gdzieś się spieszy - do pracy, do szkoły, na zakupy, na zajęcia dodatkowe. Często zapominamy, jak ważny jest czas tylko z bliskimi. Czasem wystarczy godzina z dziećmi, by odstresować się od obowiązków zawodowych i jednocześnie, by z nimi pogłębić więzi. Zbliża się Dzień Dziecka - to najlepsza okazja, aby wspólnie zrobić coś kreatywnego i dobrze się bawić!
Reklama

Poświęcanie czasu swojej rodzinie wydaje się dla każdego naturalne, niestety wielu z nas zbyt często oddaje się obowiązkom zawodowym i zapomina o tym, jak cudownie jest patrzeć na uśmiech szczęśliwych dzieci, które mogą bawić się z rodzicami lub opowiadać, co wydarzyło się w przedszkolu lub szkole. To wyjątkowy czas, którego nie da się wycenić i przestrzeń, by poznać lepiej swoich bliskich.

Wspólny maraton filmowy

Wybierzcie kilka filmów na wieczór - ulubione bajki, znane szlagiery komediowe lub zabawne, krótkie filmiki ze zwierzętami. Tak naprawdę nie jest ważne, co dokładnie oglądacie, ale, że robicie to razem. To doskonały pomysł na odpoczynek, a także poznanie opinii swoich pociech o tym, co dzieje się na szklanym ekranie i szansa, by porozmawiać.

Zorganizujcie zawody puszczania balonów z gumy do żucia

Zabawy na dzień dziecka
Canva.com

Chyba nie ma większej radości, gdy na waszym nosie pęknie ogromny balon z dumy do żucia. Chociaż ten pomysł wydaje się banalny, to naprawdę warto spróbować. Śmiechom i radosnym piskom nie będzie końca!

Reklama

Planszówki dla całej rodziny

To doskonały pomysł na długie jesienno-zimowe wieczory. Wysypcie wszystkie elementy gry na dywan, usiądźcie na miękkich poduszkach i zawalczcie o zwycięstwo! Odrobina rywalizacji jest bardzo zdrowa w relacjach i sprawi, że zintegrujecie się ze sobą jeszcze bardziej.

Czas na basen!

Wodne harce w brodziku, a może relaks w parku wodnym? Woda uspokaja i jednocześnie doskonale wpływa na naszą kondycję fizyczną. Nie dość, że będziecie się doskonale bawić, to jeszcze poprawicie swoje samopoczucie.

Test wiedzy o sobie

Zabawy na dzień dziecka
Canva.com
Reklama

To kolejny pomysł, aby zintegrować się z bliskimi i lepiej poznać. Mimo, że mieszkacie razem i każdego dnia rozmawiacie, często jest tak, że nie zawsze wiemy o sobie wszystko. Możecie pytać o wszystko - o ulubiony kolor, film, zabawę, a także ulubione jedzenie.

Nauczcie się robić razem origami

Zabawy na dzień dziecka
Canva.com

Warto każdego dnia poświęcić kilkanaście minut na kreatywną zabawę. Origami z papieru nie jest skomplikowane, wystarczy wspólnie pomyśleć, by stworzyć wyjątkowego łabędzie, który będzie piękną ozdobą do waszego salonu. Możecie sobie pomagać i doradzać wzajemnie.

Stwórzcie tablicę rodzinnych wspomnień

Byliście razem na wakacjach, a może na pikniku? Jedno z dzieci po raz pierwszy jeździło na rowerze i udało wam się to uwiecznić na zdjęciach? Doskonale! Możecie kupić specjalną tablicę w formie ramki lub wykonać kolaż ze zdjęć - przygotujcie papier, nożyczki i kolorowe pisaki. Czas na doskonałą zabawę, pełną fantastycznych wspomnień.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama