Dzieci bawią się magnesami, które dostały na Dzień Dziecka.
Canva

Dzień Dziecka - 11 sprawdzonych prezentów dla przedszkolaka!

Szukasz pomysłu na prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym? Wokół pełno zabawek, akcesoriów i kompletnie nie masz pomysłu co wybrać? Sprawdź poniższą listę, a na pewno uda Ci się znaleźć idealny podarunek! Wśród wypisanych prezentów znajdziesz zarówno drobiazgi, jak i droższe propozycje, więc na pewno uda Ci się znaleźć coś na własną kieszeń.
Reklama

Prezent na Dzień Dziecka — drobiazgi, coś większego i wspólny czas

Czasem z okazji Dnia Dziecka nie trzeba dawać nic wielkiego. Dzieci potrafią ucieszyć się małych, symbolicznych upominków. Jeśli nie planujesz przeznaczyć na prezent większej kwoty, nie musisz się martwić. Na pewno uda Ci się znaleźć coś odpowiedniego. Jeśli zależy Ci na tym, żeby podarunek był wyjątkowo okazały, masz też duże pole do popisu.

A może, zamiast dawać prezenty, wolisz spędzić z dzieckiem czas w wyjątkowy sposób? Maluch na pewno będzie zachwycony.

Dziewczynka bawi się domkiem, który dostała na Dzień Dziecka.
Canva

Lista 11 prezentów na Dzień Dziecka — zobacz, co dać przedszkolakowi

Reklama

Do Dnia Dziecka zostało jeszcze trochę czasu, warto jednak rozejrzeć się za prezentem już teraz, żeby nie biegać po sklepach w ostatniej chwili.

 1. Ciastolina — coś, co uwielbia każdy przedszkolak. Możesz kupić po prostu samą masę do ugniatania albo cały zestaw, kolorowe foremki i narzędzia do cięcia, krojenia czy rozwałkowywania ciastoliny.
 2. Lalka lub figurka — idealny prezent zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Uczy empatii, można się nimi opiekować albo bawić w naśladowanie różnych sytuacji z życia. Sprawdzą się też różne akcesoria na przykład wózek.
 3. Domek dla lalek/ garaż — dzieci bardzo lubią bawić się takimi rzeczami, tworzyć scenki lub organizować wyścigi samochodowe.
 4. Książki — to prezent odpowiedni dla każdego. Jest tyle różnych pięknie wydanych pozycji. Do tego ich tematyka jest bardzo różnorodna, z łatwością można wybrać coś dopasowanego do zainteresowań dziecka.
 5. Puzzle — w zależności od zdolności dziecka, można wybrać mniej lub bardziej skomplikowane. Obrazek, do układania, najlepiej wybrać zgodnie z zainteresowaniami malucha.
 6. Bańki mydlane — można wybrać ich najmniejszą wersję albo kupić coś większego. Świetnie sprawdzają się też maszynki do robienia baniek.
 7. Kolorowe naklejki — tak, po prostu naklejki. Drobiazg, ale czasami tyle wystarczy, żeby dziecko się ucieszyło i dobrze bawiło.
 8. Magnesy — można się nimi bawić bez końca. Dostępne są w różnych wersjach: literki, cyferki, zwierzątka.
 9. Wyjście o zoo — tak, wyjście, zamiast kolejnego prezentu. Dziecko na pewno doceni wspólnie spędzony czas. Taka wyprawa to dla maluchów prawdziwa przygoda.
 10. Wycieczka do muzeum — jest mnóstwo muzeów dostosowanych do dzieci i wbrew pozorom, maluchy uwielbiają takie wyjścia. Czeka tam mnóstwo atrakcji.
 11. Wyjście na basen — czysta radość, szaleństwo. Idealny pomysł na spędzenie czasu z dziećmi, które lubią wodę.
Chłopcy bawią się autkami, które dostali na Dzień Dziecka.
Canva

Idealny prezent na Dzień Dziecka?

Pamiętaj, żeby podarunek dopasować do dziecka i nie próbować go uszczęśliwiać na siłę. Jeśli jakaś dziewczynka lubi autka, to nie ma sensu kupować jej lalek. Puzzle nie sprawdzą się u malucha, który woli biegać i skakać. Wypad na basen to świetny pomysł, o ile dziecko nie boi się wody.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama