5 super sposobów na jajka. Sztuczki nr 4 sami nie znaliśmy!

5 super sposobów na jajka. Sztuczki nr 4 sami nie znaliśmy!

Już niedługo Wielkanoc, dobrze więc znać kilka sztuczek dotyczących jajek. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak ekspresowo oddzielić żółtko od białka, ten tekst jest dla ciebie!
Poznaj 5 przydatnych sztuczek dotyczących jajek. 1. Jak zrobić złote jajko? Włóż surowe jajko do skarpetki rajstopowej. Kilkukrotnie zakręć ją mocno nim potrząsając i odkręć i ponownie zakręć. Wyjmij ze skarpetki i ugotuj je. Jajko będzie mieć jednolity złoty kolor na skutek wymieszania białka z żółtkiem. 2. Jak ekspresowo oddzielić żółtka od białek z kilku jajek? Kilka jajek wbij do naczynia. Oddziel żółtka od białek wciągając jajka za pomocą plastikowej butelki po napoju (naciskając ją). Wypuszczaj żółtka z butelki do innego naczynia również naciskając butelkę. 3. Jak odróżnić zgniłe jajko od świeżego? Umieść jajko w szklance z wodą. Zgniłe jako unosi się na wodzie, świeże opada na dno. 4. Jak łatwo obrać jajko ze skorupki? Ugotowane jajko umieść w szklance w dużą ilością kostek lodu. Niech w niej ostygnie. Wyjmij jajko, stuknij nim o blat lub o deskę do krojenia, a skorupka z łatwością oddzieli się od jajka. 5. Jak długo gotować jajko? 5 minut - jajko będzie mieć półpłynne żółtko. 12 minut - jajko będzie mieć żółtko o stałej konsystencji. Źródło zdjęć: www.pixabay.com
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
gotowanie jajek
Gotowanie jajek to pozornie jedna z najłatwiejszych czynności kulinarnych, ale czy na pewno? O ile przygotowanie jajek na twardo nie powinno sprawić nikomu żadnych problemów, to jajka na miękko wymagają już nieco więcej wyczucia. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na uzyskanie oczekiwanej konsystencji żółtka jest oczywiście czas gotowania jajek. Pamiętaj, że czas należy odmierzać dopiero od momentu zagotowania wody.
jajecznica z kurkami
Jajecznica z kurkami to smaczne i szybkie w przygotowaniu danie, które sprawdzi się idealne zarówno jako śniadanie jak i szybki posiłek w ciągu dnia. Klasyczna jajecznica na maśle cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Oczywiście poza wspaniałym smakiem jej największym atutem jest możliwość przyrządzania jej na wiele różnych sposobów. W gronie najpopularniejszych jest przepis na jajka z kurkami, który również można dowolnie modyfikować.
Życzenia wielkanocne
Życzenia wielkanocne tak samo zresztą jak wszystkie życzenia świąteczne to wspaniała wieloletnia tradycja, którą warto pielęgnować i przekazywać dalszym pokoleniom. Oczywiście życzenia najlepiej przekazywać osobiście, lecz nie zawsze są ku temu odpowiednie możliwości, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Przygotowaliśmy dla Was kilka oryginalnych propozycji, które możecie przesłać do rodziny oraz znajomych.