Jak pozbyć się chorobliwej zazdrości o partnera ?
Udostępnij Google News
Związki

Jak pozbyć się chorobliwej zazdrości o partnera ?

Zazdrość jest niewątpliwie uczuciem potrzebnym w związku, pokazuje bowiem zarówno nam, jak i naszym partnerom, że wciąż jesteśmy zainteresowani tą drugą osobą – że znaczy ona dla nas znacznie więcej, niż może sobie wyobrażać. Czasami jednak zazdrość przybiera w związku bardzo chorobliwą postać, która jest już całkiem niezdrowa dla naszej relacji i dobrego samopoczucia – swojego i partnera.

Przedstawiamy kilka rad pomagających uporać się z tym niechcianym i trudnym uczuciem.

Przeanalizuj swoje zachowanie – przyczyny

Przemyśl dokładnie to, dlaczego jesteś zazdrosna o swojego partnera. Czy naprawdę daje Ci on powody do zazdrości, czy ostentacyjnie pokazuje swoje zainteresowanie innymi kobietami, czy często spotyka się z kimś przeciwnej płci, czy komplementuje w Twojej obecności inne kobiety?

Kiedy zadasz sobie te pytania nazwij uczucia, które wywołują u Ciebie odpowiedzi na nie. Postaraj się zrobić sobie także swoją własną listę zachowania swojego partnera, które powodują, że czujesz się niepewnie i przez to zazdrosna. Teraz odpowiedz sobie na pytanie: czy wypisane przeze mnie powody są naprawdę racjonalne czy to tylko efekt wyimaginowany, stworzony przeze mnie?

Samoocena i zwiększanie poczucia własnej wartości

Czy jesteś zadowolona sama z siebie, czy podoba Ci się Twój wygląd i charakter? To następne pytania, które musisz sobie zadać i odpowiedzieć na nie najbardziej szczerze jak sama przed sobą potrafisz. Jeśli na którekolwiek z nich odpowiadasz przecząco problem może leżeć w Twoim braku akceptacji siebie, przez co idealizujesz wszystkie inne kobiety, z którymi ma do czynienia Twój partner – a to rodzi chorobliwą zazdrość o niego.

Rozwiń swoje pasje i medytuj

Następne pytanie, które musisz sobie zadać dotyczy czasu jaki poświęcasz swojemu partnerowi, a w szczególności rozmyślaniom o nim. Jeśli większość Twojego dnia opiera się na myśleniu o nim: o tym co robi, z kim robi, dlaczego to robi, czemu do Ciebie nie pisze albo nie odpowiada na telefony – jesteś chorobliwie o niego zazdrosna. Może warto zająć się swoimi własnymi pasjami, przenieść nadmiar czasu oraz całe zainteresowanie na coś, co pomoże Ci się lepiej rozwinąć – własną pasję.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie