Jak się pozbyć zakwasów? 6 sprawdzonych sposobów
Przejdź do galerii zdjęć
Zakwasy powstają z powodu zbyt intensywnego wysiłku, przez co dochodzi do niepełnego spalania glukozy, a w mięśniach powstaje kwas mlekowy, który powoduje ból. Jeśli nabawiłaś się zakwasów, nie trać nadziei i motywacji do ćwiczeń! Istnieją proste i sprawdzone sposoby na pozbycie się zakwasów!
Reklama
Jak się pozbyć zakwasów? Zastosuj te sposoby:
Źródło zdjęcia głównego: www.Pixabay.com.
Zobacz galerię zdjęć: zakwasy
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
5 sposobów na zakwasy
Popularne zakwasy w nomenklaturze medycznej noszą nazwę zespołu opóźnionego bólu mięśniowego. Ból pojawia się w około dobę po intensywnym wysiłku fizycznym. Prawdę mówiąc ćwiczenia nie muszą być intensywne, by zakwasy wystąpiły, jeśli regularnie nie uprawiamy żadnego sportu. Mitem jest, że za powstawanie zakwasów odpowiada kwas mlekowy. Tak naprawdę zostaje on wypłukany z mięśni już w godzinę po treningu. Sama przyczyna powstawania tego charakterystycznego bólu nie jest do końca poznana. Wydaje się, że odpowiedzialne są za to mikrourazy włókien mięśniowych.
8 sposobów na pozbycie się zakwasów
Popularne zakwasy to tak naprawdę zespół opóźnionego bólu mięśniowego, z angielskiego nazywany w skrócie DOMS. Dolegliwość ta dopada nas na następny lub drugi, czy nawet trzeci dzień po wysiłku fizycznym. Objawem schorzenia jest przede wszystkim duża bolesność mięśni, szczególnie tych partii ciała, które wcześniej ćwiczyliśmy. Błędne jest jednak przekonanie, że zakwasy powstają poprzez zatrzymanie i wcześniejsze powstawanie kwasu mlekowego w ćwiczonych mięśniach. Tak naprawdę kwas mlekowy zostaje usunięty z mięśni przez przepływającą krew i wykorzystany przez pracującą wątrobę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 ZaradnaKobieta.pl