Jak zrobić wodę różaną? 2 sprawdzone przepisy na wodę różaną, którą przygotujesz sama!

Przejdź do galerii zdjęć
Woda różana to cenny składnik pielęgnacji delikatnej skóry i włosów. Może być ona wykorzystywana podczas codziennych zabiegów, a jej działanie gwarantuje nam niewiarygodne efekty. Niestety, czystą i wykazującą najlepsze właściwości wodę różaną trudno jest dostać w sklepie, warto więc spróbować przygotować ją samodzielnie w domowym zaciszu. Jak zrobić wodę różaną?
Przygotowanie wody różanej domowym sposobem nie zajmuje wiele czasu, może natomiast przynieść szereg korzyści naszej cerze, a także w widoczny sposób wpłynąć na kondycję suchych i zniszczonych włosów. Woda różana może być wykorzystywana do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, warto także od czasu do czasu użyć jej jako płukanki stanowiącej ostatni etap procesu mycia włosów. Oto dwa proste i sprawdzone przepisy na wodę różaną, którą z powodzeniem przygotować można we własnej kuchni:

Przepis na wodę różaną z suchych płatków róży

Składniki: suche płatki róży gorąca woda destylowana Zanim przystąpimy do realizacji przepisu, zaopatrzyć się musimy w dwa czyste (najlepiej wyparzone gorącą wodą) słoiki oraz drobne sitko. Suche płatki róży wkładamy do jednego ze słoików i zalewamy je gorącą wodą destylowaną. Zakręcamy słoik i czekamy, aż jego zawartość ostygnie. Wykorzystując sitko odcedzamy płatki róży od uzyskanej wody różanej, którą przelewamy do drugiego, czystego słoika. Pozostałe płatki róży możemy wyrzucić, uzyskaną wodę przechowujemy w lodówce w zakręconym szczelnie słoiku - czas jej przydatności do użycia wynosi 1 tydzień.

Przepis na wodę różaną ze świeżych płatków róży

Składniki: płatki róży z dwóch świeżych kwiatów woda destylowana 1 łyżka stołowa wódki Płatki róży z dwóch świeżych kwiatów oddziel od siebie i bardzo dokładnie wypłucz. Następnie umieść je w niewielkim rondlu i zalej wodą destylowaną tak, by delikatnie je przykryła. Do mieszanki możesz dodać 1 stołową łyżkę czystej wódki - wydłuży ona okres przydatności użycia wody różanej, nie musisz obawiać się zapachu alkoholu, w żaden sposób nie wpłynie on na aromat przygotowywanego kosmetyku. Nakryj rondelek pokrywką i ustaw na małym płomieniu. Pilnuj, by mieszanka jedynie się podgrzała - nie wolno doprowadzić jej do wrzenia. Po około 20 minutach gotowania płatki róży zbledną, a woda nabierze ich koloru. Przelej wodę do słoika przez drobne sitko - tak, by oddzielić ją od płatków. Wodę różaną należy przechowywać w szczelnie zamkniętym słoiku w lodówce. Zobacz też: Różana maseczka do twarzy domowej roboty; relaks i ukojenie dla skóry
Zobacz galerię zdjęć: woda różana
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł