Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Jak zrobić wodę różaną? 2 sprawdzone przepisy na wodę różaną, którą przygotujesz sama!
Przejdź do galerii zdjęć
Woda różana to cenny składnik pielęgnacji delikatnej skóry i włosów. Może być ona wykorzystywana podczas codziennych zabiegów, a jej działanie gwarantuje nam niewiarygodne efekty. Niestety, czystą i wykazującą najlepsze właściwości wodę różaną trudno jest dostać w sklepie, warto więc spróbować przygotować ją samodzielnie w domowym zaciszu. Jak zrobić wodę różaną?
Przepis na wodę różaną z suchych płatków róży
Składniki: suche płatki róży gorąca woda destylowana Zanim przystąpimy do realizacji przepisu, zaopatrzyć się musimy w dwa czyste (najlepiej wyparzone gorącą wodą) słoiki oraz drobne sitko. Suche płatki róży wkładamy do jednego ze słoików i zalewamy je gorącą wodą destylowaną. Zakręcamy słoik i czekamy, aż jego zawartość ostygnie. Wykorzystując sitko odcedzamy płatki róży od uzyskanej wody różanej, którą przelewamy do drugiego, czystego słoika. Pozostałe płatki róży możemy wyrzucić, uzyskaną wodę przechowujemy w lodówce w zakręconym szczelnie słoiku - czas jej przydatności do użycia wynosi 1 tydzień.Przepis na wodę różaną ze świeżych płatków róży
Składniki: płatki róży z dwóch świeżych kwiatów woda destylowana 1 łyżka stołowa wódki Płatki róży z dwóch świeżych kwiatów oddziel od siebie i bardzo dokładnie wypłucz. Następnie umieść je w niewielkim rondlu i zalej wodą destylowaną tak, by delikatnie je przykryła. Do mieszanki możesz dodać 1 stołową łyżkę czystej wódki - wydłuży ona okres przydatności użycia wody różanej, nie musisz obawiać się zapachu alkoholu, w żaden sposób nie wpłynie on na aromat przygotowywanego kosmetyku. Nakryj rondelek pokrywką i ustaw na małym płomieniu. Pilnuj, by mieszanka jedynie się podgrzała - nie wolno doprowadzić jej do wrzenia. Po około 20 minutach gotowania płatki róży zbledną, a woda nabierze ich koloru. Przelej wodę do słoika przez drobne sitko - tak, by oddzielić ją od płatków. Wodę różaną należy przechowywać w szczelnie zamkniętym słoiku w lodówce. Zobacz też: Różana maseczka do twarzy domowej roboty; relaks i ukojenie dla skóryZobacz galerię zdjęć: woda różana
Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Suche łokcie? Poznaj te domowe sposoby!
Czy zdarza Ci się mieć suche i ciemne łokcie? Jeśli tak, nie jesteś sam. Wielu z nas boryka się z tym problemem, szczególnie podczas zimowych miesięcy. Na szczęście istnieje prosty i skuteczny sposób na poprawę kondycji skóry łokciowej - soda oczyszczona. Ta powszechnie dostępna substancja może być użyta jako domowy środek na suche łokcie, który złuszczy martwy naskórek i przywróci skórze miękkość, gładkość i jasność.
Te hity kosmetyczne stosują celebrytki. Masz je już w swojej toaletce?
Jakie hity kosmetyczne czekają na nas w tym roku? Które substancje okażą się szczególnie pożądane w najnowocześniejszych kosmetykach?
Właściwości tego kosmetyku doceni każda babcia. Idealny prezent na jej święto
Naturalne kosmetyki mają wielką moc, a im większą wiedzę na ich temat zdobędziemy, tym łatwiej będzie nam z nich korzystać. W jaki sposób w walce o zdrową i piękną skórę pomoże nam woda różana?