Prosty przepis na gofry w 2 odsłonach. Wolisz wytrawne, czy na słodko?

Masz ochotę na pyszny deser, ale nie masz akurat w domu nic słodkiego? A może chciałabyś zjeść na śniadanie coś innego niż tradycyjne kanapki, czy omlet? W obu tych przypadkach świetnie sprawdzą się gofry domowe. Chrupiące, na słodko lub wytrawne. Mamy dla Ciebie prosty przepis na gofry, który zawsze się udaje.

Prosty przepis na gofry w wydaniu na słodko

Prosty przepis na gofry domowe jest na wagę złota. A jakie to są właściwie DOBRE GORY? Przede wszystkim takie, które są chrupiące na zewnątrz i delikatnie miękkie w środku. Jest kilka trików, które pozwolą przygotować niezwykle puszyste ciasto na gofry i dziś je Tobie zdradzimy. Co będzie potrzebne do przygotowania?
  • 2,5 szklanki dowolnej mąki (świetnie wychodzą na przykład z orkiszowej)
  • 2 spore jajka
  • 4 łyżeczki cukru i pół opakowania cukru waniliowego
  • 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
  • Około 3/4 szklanki mleka
  • 1 szklanka gazowanej wody (to może być również woda smakowa)
  • 1/4 szklanki oleju
Gofry chrupiące – przygotowanie Na początek ubijamy białka na sztywną pianę. Najlepiej, jeśli jajka są schłodzone i dodamy do nich szczyptę soli. Żółtka za to ubijamy z cukrem i cukrem waniliowy na kogel mogel. Następnie powoli dodajemy wszystkie mokre składniki. Teraz dorzucamy składniki suche i delikatnie miksujemy. Na sam koniec zostało nam dodanie piany. Mieszamy wszystko ostrożnie, drewnianą łyżką. Gofrownicę nagrzewamy i smarujemy ją delikatnie olejem – wystarczy tylko przy pierwszych gofrach. Wlewamy ciasto i zamykamy na jakieś 5-6 minut. Pieczemy na najwyższej mocy.
Tak przygotowane gofry domowe są naprawdę chrupiące nawet, jeśli nie zjemy ich w ciągu pierwszych kilku godzin. Ale należy je studzić na kratce.

A jak przygotować gofry wytrawne?

Powyższy prosty przepis na gofry będzie idealny również do przygotowania gofrów wytrawnych. Wystarczy zrezygnować z dodania cukru oraz cukru waniliowego. Do ciasta na gofry można także dorzucić ulubione, suszone zioła, albo starty żółty ser. Można także barwić ciasto zblendowanymi warzywami – jak to zrobić? Należy odjąć od ciasta tyle mleka, ile chcemy dodać warzywnej pulpy.

Z czym jeść gofry?

Każdy wielbiciel gofrów ma swój ulubiony sposób ich podania. Zazwyczaj stawia się na bitą śmietanę – najlepiej przygotowaną samodzielnie – i całą masę sezonowych owoców. Ale gofry domowe można jeść również z dżemem, miodem, czy pastami orzechowymi. Natomiast gofry wytrawne smakują wspaniale w połączeniu z wędliną, serami, czy z warzywami i z powodzeniem mogą zastąpić standardowe kanapki. Lubisz gofry domowe? W którym wydaniu najbardziej? Koniecznie daj znać! Zobacz też: 3 przepisy na smaczne naleśniki. Na pewno jeszcze ich nie próbowałaś!
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł