Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Jak walczyć z pokusą i jeść mniej słodyczy?
Słodycze to jedno z najgorszych uzależnień. Cukier sprawia, że nasz mózg nie może się od niego uwolnić. Działa jak heroina. Właściwie wszyscy jesteśmy od niego uzależnieni, ale My kobiety szczególnie uwielbiamy słodycze. Każda z nas zagryzała kiedyś smutki i zły nastrój kawałkiem cudownie rozpływającej się w ustach mlecznej czekolady.
Działanie cukru
Cukier nazywa się czasem cichym lub białym zabójcą. Zawiera bardzo dużo kalorii i staje się przyczyną nadwagi. Zbyt duża ilość spożywanego cukru prowadzi również do problemów trawiennych, w tym, do częstych zaparć. Słodycze wyrządzają również szkody w naszej jamie ustnej, zwłaszcza w uzębieniu. Z niektórych badań wynika również, ze nadmierne spożywanie słodyczy prowadzi do problemów skórnych, w tym – wyprysków. Dodatkowo cukier w nadmiernych ilościach zaburza gospodarkę wodno mineralną, powoduje drożdżycę i przyczynia się do rozwijania osteoporozy.Sposoby na walkę z nałogiem i słodyczami:
1. Zmiana słodyczy na coś lżejszego Nie mogąc oprzeć się słodyczom, warto sięgać zamiast po nie – po owoce. Zamiast zjeść kawałek czekolady, warto zjeść jabłko, mandarynkę czy słodkie winogrona. Dobrym sposobem jest także przegryzanie warzyw: np. marchewki czy ogórka. Możemy je nawet pokroić w plasterki, czy lekko zasmażyć, tworząc swego rodzaju chipsy i przekąski. 2. Znajdowanie sobie zajęcia Jedząc słodycze bezmyślnie przed kolejnym programem TV nigdy nie zrezygnujemy z nałogu. Lepiej więc naprzód znaleźć sobie coś „do roboty”, a tym samym nie kusić samego siebie do jedzenia przekąsek w postaci słodkości. 3. Więcej błonnika Wprowadzając do diety produkty zawierające więcej błonnika, sprawiamy, że zmniejsza się poczucie łaknienia. Przy okazji poziom glukozy w organizmie nie zmienia się drastycznie, a utrzymuje na stałym poziomie. Z tego powodu nie mamy takiej chęci sięgnięcia po coś słodkiego. Błonnik kupić można również w aptekach czy drogeriach, w postaci tabletek. 4. Wprowadzenie większej ilości posiłków Wprowadzając codziennie do diety 5-7 posiłków, nie będziemy w ciągu dnia odczuwać chęci sięgnięcia po przekąskę. Posiłki powinno się spożywać regularnie. Ich wielkość również powinna być proporcjonalna. Z wyprzedzeniem planujmy, co zjemy i w jakich ilościach. 5. Chrom i insulina W aptece kupić można chrom, który sprawia, że poziom glukozy we krwi zostaje wyrównany. Tym samym zmniejsza się również zapotrzebowanie na insulinę. W konsekwencji – spożywamy mniej słodyczy.Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Kasza bulgur - smaczna i zdrowa
Kasza bulgur to jedna z najpopularniejszych kasz na świecie, która zdobywa coraz większą popularność nie tylko ze względu na swoje walory kulinarne, ale również zdrowotne. Jest to idealna alternatywa dla tradycyjnych kasz, takich jak kasza gryczana czy kasza jaglana. Co sprawia, że kasza bulgur jest tak wyjątkowa i dlaczego warto ją polecać osobom dbającym o linię?
Ile kalorii ma alkohol?
Kiedy zastanawiasz się, ile kalorii ma alkohol, warto wiedzieć, że różne rodzaje alkoholu mają różną kaloryczność. Jeśli jesteś osobą, która dba o swoją wagę i chciałabyś schudnąć, ważne jest, abyś była świadoma ilości kalorii, które spożywasz podczas picia alkoholu. W tym artykule przedstawimy przelicznik kaloryczności dla różnych rodzajów alkoholu, abyś mogła podjąć świadome decyzje dotyczące swojej diety.
Jaka jest najzdrowsza kuchnia na świecie?
Czy zastanawiałaś się kiedyś, jaka jest najzdrowsza kuchnia na świecie? Jeśli tak, to odpowiedź może cię zaskoczyć. Kuchnia, która uznawana jest za najzdrowszą na świecie, to kuchnia śródziemnomorska. Jest to połączenie różnych kuchni basenu Morza Śródziemnomorskiego, takich jak włoska, grecka, hiszpańska, prowansalska, turecka, tunezyjska i marokańska.