Materiał partnera

4 materiały, które powinny znaleźć się w Twojej garderobie

Moda to nie tylko różnorodne fasony, kolory i detale. To także różne materiały, z których wykonane są Twoje ubrania i dodatki. A w ostatnich latach, kiedy świadomość ekologiczna wzrosła (i na szczęście nadal rośnie), to właśnie materiały stały się kluczową kwestią podczas zakupów. Na popularności zyskuje zwłaszcza naturalna odzież damska. Ubrania wykonane z naturalnych dzianin i tkanin są coraz częściej poszukiwane na sklepowych półkach. Tylko o jakich materiałach konkretnie mowa? Sprawdź!

Zrównoważone podejście do konsumpcji i ekologia są coraz ważniejsze dla ludzi z całego świata. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie odzież damska z naturalnych materiałów cieszy się coraz większym zainteresowaniem kupujących. Świadomość społeczna rośnie, a wraz z nią – nasze oczekiwania wobec ubrań. I dobrze! W końcu to, co nosimy, jest naszą wizytówką – w tym przypadku nie tyle pod kątem stylu czy zasobności portfela, ale przede wszystkim naszego podejścia do środowiska. Przyjrzyjmy się więc najchętniej wybieranym materiałom i sprawdźmy, jakie są ich główne zalety!

Odzież damska z naturalnych materiałów, a konkretnie – z bawełny. Dlaczego warto ją wybrać? 

Ubrania uszyte z bawełny są wyborem częstym, a w dodatku – wygodnym. Odzież bawełniana jest przyjemna w dotyku, łatwa w pielęgnacji, a ta wykonana z dzianiny o niskiej gramaturze pozostaje przewiewna, niezależnie od liczby założonych warstw.

Pamiętaj jednak, aby wybierać ubrania z materiałów pozyskiwanych ze zrównoważonych upraw. Masowa produkcja bawełny (napędzana głównie z myślą o sieciówkach) nie sprzyja środowisku. Wręcz przeciwnie – wymaga ogromnych ilości wody i pestycydów oraz zwiększa ślad węglowy. Kupując w lokalnie szyjących sklepach ze zrównoważoną produkcją i certyfikatami, zyskujesz nie tylko gwarancję wysokiej jakości produktów, lecz także pewność bardziej eko zakupu. Warta uwagi odzież nie kończy się jednak na bawełnie.

Szeroki wybór ubrań i dodatków z naturalnych materiałów oraz tych pochodzenia naturalnego znajdziesz w Nalu Bodywear: https://nalubodywear.com/ .

Materiał partnera

Naturalna odzież damska z lnu. Co ją wyróżnia? 

Len to wytrzymały i przewiewny materiał. Łatwo utrzymać go w czystości, bo praktycznie nie przyciąga kurzu i brudu. Wady? Gniecie się. Ubrania, które mają w składzie len, powinny zawierać również wiskozę, neutralizującą efekt gniecenia. Len i wiskoza to para doskonała! Wykonana z niej odzież będzie komfortowa w noszeniu nawet podczas bardzo ciepłych i słonecznych dni.  

A co jeśli ubrania zawierają w składzie wiskozę? Czy nadal są naturalne? 

Wiskoza jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku, a także ma dobrą przepuszczalność powietrza. Cechuje ją również odporność na kurczenie się i gniecenie, dlatego jest idealnym materiałem do produkcji ubrań, takich jak bluzki czy sukienki. 

Czy wiskoza należy do naturalnych materiałów? To zależy. Z jednej strony jest pozyskiwana z celulozy, czyli naturalnego surowca. Z drugiej strony jej wytwarzanie wiąże się z procesem chemicznym. Jeśli jednak wybierzesz zakupy w niewielkim, lokalnym sklepie, nie musisz się obawiać negatywnego wpływu produkcji wiskozy na środowisko – problem pojawia się głównie przy produkcji na ogromną, masową skalę.

P.S. Wiskozę określamy materiałem pochodzenia naturalnego.

Materiał partnera

Naturalna odzież damska z ramii. Co to takiego?

Ramia jest uprawiana w krajach tropikalnych. Jej włókna są wytwarzane z łodyg i swoim wyglądem przypominają trochę len. Co wyróżnia ten materiał? Przede wszystkim jego właściwości termoregulacyjne. Zapewnia komfort termiczny zarówno w chłodne, jak i ciepłe dni. Ramia jest także przewiewna, co czyni ją idealnym wyborem zwłaszcza na lato. Jest delikatna i odpowiednia dla osób z wrażliwą skórą. Ponadto ubrania wykonane z ramii są bardzo wytrzymałe – pozostają odporne na rozdarcia i szybkie ścieranie. Czy to nie brzmi jak kolejny świetny wybór?

Artykuł sponsorowany
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł