Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Jak zacząć świadomie śnić ?
Świadome śnienie może być niepowtarzalną przygodą, którą całkowicie odbędziemy w naszej własnej głowie. W języku angielskim używa się zlepku słów „Lucid Dream” na określenie takiego snu. Sen ten, w odróżnieniu od normalnego snu pozwala na zachowanie w nim świadomości.
Śniący wie, że znajduje się jedynie we śnie, a wszystko dookoła jest możliwe do zmodyfikowania: od środowiska, po osoby we śnie występujące, a nawet jego samego. Jest kilka technik wywoływania świadomych snów, jednak należy pamiętać, że czasami osiągnięcie tego pierwszego świadomego snu zajmuje całe miesiące. Oto niektóre z nich:
Testy rzeczywistości w LD
Najważniejszą techniką wykorzystywaną do wywoływania świadomych snów są testy rzeczywistości. Wykonujemy je codziennie w jak największej ilości. W ten sposób we śnie również machinalnie wykonamy taki test, a wtedy włączy się nasza świadomość. Najpopularniejsze z nich to: 1. Oddychanie – zapytaj sama siebie „Czy mogę oddychać z zatkanym nosem?”. Zasłoń nos i poczekaj na reakcję swojego organizmu. We śnie będziesz mogła oddychać również pod wodą, tam nic Cię nie ogranicza. 2. Czytanie – czytając zastanawiaj się nad tym, czy to sen, i co zastaniesz na kartce kiedy ją obrócisz – we śnie teksty cały czas się zmieniają. 3. Zegar – sprawdzaj godzinę, szczególnie na zegarkach cyfrowych, we śnie będą się na nich pojawiały dziwne znaki np. „%^:#2” albo godzina będzie drastycznie się zmieniać po spojrzeniu w bok i znowu zwróceniu wzroku na zegarek. 4. Pamięć – pytaj siebie w ciągu dnia: „Jak się tu znalazłam? Co wydarzyło się godzinę temu? Co dziś jadłam na śniadanie?”. To bardzo skuteczny test rzeczywistości. 5. Przełączanie światła – w rzeczywistości włączając czy wyłączając światło zastanawiaj się nad tym, czy za chwilę stanie się to czego oczekujesz – „Nacisnę wyłącznik, więc światło się wyłączy, w innym przypadku będzie to sen”. W czasie snu jeśli wykonasz ten „reality check” to powinnaś uzyskać świadomość tego, że śnisz.Techniki autosugestii
Jedną z najmocniejszych technik autosugestii jest metoda „MILD” czyli „Mnemonic Induced Lucid Dreams”. W ciągu dnia powtarzaj sobie cały czas, że następnym razem kiedy zaśniesz, będziesz wiedziała, że to właśnie sen. Możesz sobie także wyobrażać, że jesteś we śnie. Również wyobrażanie sobie wykonywania testu rzeczywistości, który prowadzi do uzyskania świadomości we śnie może być pomocne.Dziennik snów
Bardzo ważny do wywoływania świadomych snów jest dziennik snów, w którym będziemy zapisywać wszystkie swoje dotychczasowe sny. Dzięki temu pamięć do snów znacznie się powiększy, po przebudzeniu będziesz pamiętać nawet 5 snów z jednej nocy. To znacznie ułatwi „dostanie się” do jednego z nich. Powodzenia!Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Ważne aspekty zdrowego snu wpływające na nasz organizm
Sen nie tylko jest jedną z największych przyjemności w naszej zabieganej codzienności, ale jest wręcz niezbędny dla naszego życia. Osoby cierpiące na bezsenność, które sypiają krótko, wybudzają się w nocy i mają problemy z zaśnięciem, wiodą życie pełne dyskomfortu. Pogarsza się przede wszystkim ich zdolność koncentracji i zapamiętywania. Oprócz tego stają się mniej uważne, rozdrażnione, a ich organizm nie funkcjonuje jak u zdrowego człowieka. Jak powinien wyglądać prawidłowy sen?
Koszmary senne - jak sobie z nimi radzić?
Sen pełni niezwykle ważną rolę w naszym życiu. To wtedy nasz organizm regeneruje się, a my odzyskujemy siły na kolejny dzień. Niestety, nie zawsze sen jest spokojny i przyjemny. Często zdarza się, że mamy koszmary senne, które mogą nas budzić w nocy i wpływać na jakość naszego odpoczynku. W tym artykule dowiesz się, skąd biorą się koszmary senne i jak sobie z nimi radzić.
Zespół niespokojnych nóg - jak sobie z nim poradzić?
Czy zdarza Ci się odczuwać mrowienie lub drętwienie w nogach, które utrudnia Ci zasypianie? Jeśli tak, możliwe, że masz do czynienia z zespołem niespokojnych nóg (RLS). Jest to powszechne zaburzenie neurologiczne, które może powodować ogromny dyskomfort i utrudniać wykonywanie codziennych czynności. W tym artykule dowiesz się, czym dokładnie jest RLS, jakie są jego objawy i jak można skutecznie go leczyć.