zdjęcie ilustrujące/Canva

Dodajesz cynamon do zimowej herbaty? Gratulacje! Dbasz o siebie!

Cynamon odgrywa znaczącą rolę w funkcjonowaniu systemu trawiennego człowieka. Środki, które w swoim składzie zawierają ekstrakty z tej przyprawy, są stosowane w przypadku wzdęć, stanów skurczowych żołądka i jelit oraz problemów trawiennych.

Idealna przyprawa w walce ze zgagą

Dzięki związkom biologicznie czynnym takim jak: kwasy fenolowe lub terpeny, cynamon może zwiększać wydzielanie śliny w jamie ustnej. Zalecany jest osobom, które mają zgagę i chorobę wrzodową żołądka. Przyprawa pobudza wydzielanie soków trawiennych oraz żółci, wpływając w ten sposób na procesy trawienne. Ludzie z kamicą wątrobową oraz mający zaburzenia funkcjonowania woreczka żółciowego nie powinny stosować cynamonu, ponieważ eugenol obecny w nim może zmieniać właściwości żółci.

Cynamon powinni także spożywać cukrzycy

Canva

Roślina ta posiada również właściwości hipoglikemiczne. Ludzie z cukrzycą, stosując wyciąg, mogą w pewnym stopniu utrzymać gospodarkę węglowodanową na odpowiednim poziomie, a to za sprawą stabilizacji poziomu cukru we krwi. Cynamon może działać jak zamiennik insuliny. Kora cynamonowca, a szczególnie ekstrakty z niej, mogą odpowiadać za podnoszenie czynności biologicznej insuliny oraz aktywizować metabolizm glukozy w komórkach. Mogą hamować wchłanianie węglowodanów w jelicie cienkim.

Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł