Fit omlet z serka wiejskiego na słodko. Twoja ulubiona fitnesiara będzie zachwycona!
Do przeczytania w ok. 2 min.
Jak zrobić ciasto na omlety?
Wykonanie omletu należy rozpocząć od przygotowania dwóch średnich jajek. Jeżeli nie ma się za bardzo czasu na to, by bawić się z ich ubijaniem albo chce się po prostu usprawnić swoją pracę w kuchni, wystarczy rozbełtać je widelcem lub trzepaczką z odrobiną soli, ale omlet wyjdzie bardziej puszysty i wizualnie atrakcyjniejszy, jeżeli białka oddzieli się od żółtek i ubije się je oddzielnie mikserem na zbitą pianę z dodatkiem szczypty soli. Do jajecznej masy, niezależnie od tego, jak się ją przygotowało, od razu należy dodać ok. 100 gramów serka wiejskiego. Chcąc przygotować większego i jeszcze bardziej proteinowego omleta, śmiało można użyć całego opakowania serka o wadze 150-200 gramów.
Jaką mąkę wybrać na omlety?
Póki co masa na omlet z serka wiejskiego jest bardzo kremowa i lejąca, dlatego najwyższa pora zagęścić ją mąką, by przygotować z niej coś na miarę ciasta. Typ mąki jest dowolny, jednakże warto pamiętać o tym, że mąka pszenna będzie najmniej odżywcza, mąka żytnia i orkiszowa dodadzą posiłkowi trochę błonnika, podczas gdy mąka kukurydziana sprawi, że omlet wyjdzie słodszy. To, czego nie należy używać, to mąki kokosowej, na której omlet po prostu nie wyjdzie. Masę należy wzbogacić na sam koniec pokrojonym w kostkę jabłkiem, odrobiną cynamonu i ewentualnie jakimś słodzikiem bez kalorii, jeżeli woli się słodsze posiłki. Cukru lepiej nie dodawać. W tym składniku nie ma akurat niczego dobrego.
Z czym podawać omlet?
Pyszny omlet z serkiem wiejskim powinien być smażony na średnim ogniu i małej ilości tłuszczu z obu stron pod przykryciem. Zdecydowanie warto posmarować go jakimś dżemem albo posypać pokrojonymi truskawkami, by nadać mu jeszcze więcej smaku.