Batony białkowe
Canva.com

Batony proteinowe - pomagają, czy szkodzą naszemu organizmowi? Odpowiadamy!

Batony proteinowe to wygodny i niedrogi sposób na uzyskanie białka, witamin i minerałów w szybkim i łatwym do spożycia formacie. Batony proteinowe mogą być szczególnie pomocne, gdy jesteśmy w podróży i nie mamy czasu na pełnowartościowy posiłek. Ale czy na pewno są zdrowe dla organizmu?
Reklama

Jaki najczęściej mają skład batony białkowe?

Batony białkowe
Canva.com

Odpowiadając na pytanie zadane w tytule naszego artykułu: batony proteinowe nie są najzdrowszą opcją na rynku wśród prostych przekąsek. Batony białkowe są często bogate w cukier i tłuszcz, dlatego ważne jest, aby przeczytać etykiety przed zakupem. Jeśli szukamy zdrowszej opcji, spróbujmy wybrać między koktajlem proteinowym a koktajlem owocowym.

Batony proteinowe to świetny sposób na uzyskanie potrzebnych składników odżywczych bez konieczności spożywania pełnego posiłku. Białko jest najważniejszym składnikiem tych batonów, ale zawierają również węglowodany, tłuszcze oraz witaminy i minerały. Białko w tych batonach pochodzi z białek serwatkowych lub sojowych.

Kto może je jeść?

Batony białkowe
Canva.com
Reklama

Skład batonów białkowych można podzielić na trzy kategorie: wysokobiałkowe, niskokaloryczne i bezbiałkowe. Ważne jest, aby wybrać rodzaj batona proteinowego, którego potrzebujemy w oparciu o indywidualne potrzeby żywieniowe.

Batony białkowe najczęściej powstają z suszonych owoców, daktyli, orzechów i nasion lub pełnych ziaren. Mają w składzie także: kakao, gorzką czekoladę, inulinę i ksylitol, sorbitol lub stewię.

Batony proteinowe są często uważane za szybki, łatwy i wygodny posiłek. Można je spożywać przed lub po treningu, a także stanowią świetną przekąskę w torebce lub samochodzie. Baton proteinowy to przekąska, która dostarcza dużo białka i kalorii. Większość batonów białkowych ma około 200-300 kalorii i 20-30 gramów białka.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama