Brzuch insulinowy
Canva.com

Brzuch insulinowy - czy można się go pozbyć?

Brzuch insulinowy to stan, w którym przybierasz na wadze, ponieważ organizm nie może pozbyć się cukru, który spożywamy. Osoby z brzuchem insulinowym muszą zachować szczególną ostrożność w zakresie swojej diety, a także aktywności fizycznej.
Reklama

Czym jest brzuch insulinowy?

Brzuch insulinowy to stan, który powoduje duży, okrągły i wzdęty brzuch. Jest to spowodowane niezdolnością organizmu do prawidłowego wykorzystania insuliny, która jest hormonem pomagającym regulować poziom cukru we krwi. Ten stan może wystąpić u osób z cukrzycą typu 2 i częściej występuje u osób z nadwagą lub otyłością. Przyczyna tego stanu jest nieznana, ale uważa się, że może to być spowodowane zaburzeniem autoimmunologicznym.

Dlaczego brzuch insulinowy jest niebezpieczny dla zdrowia?

Brzuch insulinowy
Canva.com
Reklama

Może to prowadzić do wzrostu tkanki tłuszczowej w talii i wiąże się ze zwiększonym ryzykiem cukrzycy, chorób serca i innych problemów zdrowotnych. Powodem, dla którego tak się dzieje, jest to, że gdy dochodzi do nadprodukcji insuliny, komórki organizmu nie są w stanie wykorzystać glukozy jako paliwa tak dobrze, jak powinny.

Jak pozbyć się brzucha insulinowego?

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się insulinowego brzucha. Możesz zmniejszyć ilość spożywanych kalorii, zastępując przekąski warzywami lub sałatką, jedząc więcej białka i błonnika oraz dodając więcej ćwiczeń do swojej rutyny. Innym sposobem jest wykonywanie ćwiczeń cardio przez 30 minut, takich jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie lub trening eliptyczny.

Dieta na pozbycie się brzucha insulinowego

Aby stracić insulinowy brzuch, potrzebna jest dieta bogata w białko, zdrowe tłuszcze i uboga w węglowodany. Istnieje wiele różnych diet, które mogą pomóc w tym schorzeniu, takich jak dieta ketogeniczna, dieta śródziemnomorska i dieta DASH.

Ćwiczenia na brzuch insulinowy

  • martwy ciąg
  • pompki na ławce
  • przysiady z hantlami, zakończone uniesieniem hantli nad głową, aż do wyprostowania rąk
  • trening z odważnikami kettlebell
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama