najlepsze orzechy na keto w białych miseczkach
canva.com

Orzechy na diecie keto – które z nich są najlepsze?

Orzechy to jedne z najczęściej wybieranych produktów spożywczych przez osoby będące na diecie ketogenicznej. Dzieje się tak nie tylko z uwagi na ich szeroką dostępność, ale i również doskonałe właściwości odżywcze oraz zdrowotne. Które orzechy będą najlepsze na diecie keto? Czym się kierować przy ich wyborze? Wyjaśniamy!
Reklama

Na czym polega dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna w dużym uproszczeniu bazuje na ograniczeniu węglowodanów w diecie do absolutnego minimum. Rolę cukrów na diecie keto przejmują tłuszcze i to one stanowią główne źródło energii dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Po kilku dniach stosowania diety keto i silnym deficycie węglowodanów organizm zostaje wprowadzony w stan tak zwanej ketozy. Polega onna intensywnym czerpaniu energii z tłuszczu zarówno tego dostarczanego z pożywieniem, jak i tego zalegającego pod skórą. Dlatego też ten rodzaj diety często zaleca się osobom chcącym zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów.

Czy ten sposób odżywiania jest zdrowy? To oczywiście kwestia mocno dyskusyjna również w gronie specjalistów zajmujących się dietetyką. Dla własnego bezpieczeństwa przed rozpoczęciem eksperymentu keto warto skonsultować tę decyzję z lekarzem i wykonań podstawowe badania, które wykluczą choroby metaboliczne będące przeciwwskazaniam do wejścia w ketozę.

Reklama
orzechy i produkty orzechowe które można jeść na diecie ketogenicznej
canva.com

Orzechy na diecie keto

Jednym z najczęstszych problemów na diecie ketogenicznej są przekąski oraz tzw. posiłki w biegu. Z pomocą przychodzą orzechy oraz produkty z orzechów (takie jak masło orzechowe), które dostępne są w każdym sklepie spożywczym i na każdej stacji benzynowej. Tak więc nawet będąc w trasie bez odpowiedniego przygotowania posiłku jesteś w stanie przekąsić coś wartościowego.

Reklama

Oprócz cennych wartości odżywczych orzechy dostarczają również zdrowe tłuszcze w wysokim stężeniu, co bezpośrednio może wpływać na obniżenie złego cholesterolu. Jeśli chodzi o wybór orzechów na keto to należy trzymać się tylko i wyłącznie jednej zasady – wysoka zawartość tłuszczu przy minimalnej ilości węglowodanów.

Najlepsze orzechy na diecie ketogenicznej

To zapewne kluczowa informacja dla osób będących w stanie ketozy. Co do zasady dzienna porcja węglowodanów na diecie ketogenicznej nie powinna przekraczać 50 g. Przedstawiamy gatunki orzechów, których poziom węglowodanów zawartych w 100 g produktu nie przekracza 20 g.

  • orzechy brazylijskie
  • orzechy makadamia
  • orzechy włoskie
  • orzechy pekan
  • orzechy ziemne
  • orzechy laskowe
Reklama
Autor - Marcin Raczyński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.raczynski@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama