Kawa kuloodporna buletproof cofeee
Canva.com

Kawa kuloodporna, czyli #keto napój z masłem. Jak zrobić w kilka minut?

Kawa kuloodporna to kontrowersyjny napój, który istnieje od kilku lat. Zwykle powstaje przez zmieszanie kawy z masłem lub olejem kokosowym, a także z solą. Jakie ma właściwości i czy na pewno jest zdrowa?
Reklama

Kto wymyślił bulletproof coffee?

Kawa kuloodporna buletproof cofeee
Canva.com

Kawa ma niezwykłą moc. Możemy ją pić na wiele różnych sposób i zawsze da nam sporo dodatkowej energii. Kawa tworzy idealny duet z lodami i bitą śmietaną. Kawa kuloodporna, czyli bulletproof coffee stała się w ostatnich latach prawdziwym hitem. Najczęściej jest stosowana wśród osób, które żyją w zgodzie z dietą ketogeniczną.

Dieta ketogeniczna to dieta bogata w tłuszcz, umiarkowana w białko i bardzo uboga w węglowodany. Dieta ketogeniczna jest zwykle uważana za dietę wysokotłuszczową i niskowęglowodanową.

Reklama

Ten rodzaj diety staje się coraz bardziej popularny wśród osób z nadwagą lub otyłością lub cierpiących na określone schorzenia, takie jak epilepsja lub choroba Alzheimera. Dieta ketogeniczna jest również bardzo skutecznym sposobem pomocy w utracie wagi.

Przepis na pyszną kawę #keto

 Kawa kuloodporna buletproof cofeee
Canva.com

Zaparzamy 2.5 łyżeczki świeżej kawy. Przelewamy ją do naczynia i dodajemy łyżkę masła klarowanego oraz oleju kokosowego. Wszystkie składniki miksujemy na średnich obrotach przez 30 sekund. Powstanie, dzięki temu kremowy i gładki napój.

Olej kokosowy jest popularnym olejem kuchennym, który jest łatwy w użyciu i ma wiele zalet. Olej kokosowy składa się z tłuszczów nasyconych i średniołańcuchowych trójglicerydów. Może pomóc w utracie wagi, poroście włosów i jest świetnym środkiem nawilżającym. Może być również używany do gotowania i pieczenia. Olej kokosowy może pomóc Ci zachować formę i jeść zdrowiej!

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama