sansewieria
canva.com

Chcesz mieć kwiaty, a nie masz dla nich czasu? Oto 5 niewymagających gatunków

Rośliny mogą stanowić piękny, naturalny element aranżacji. Dodać pomieszczaniu charakteru i wprowadzić harmonię. Sprawić, że dom stanie się bardziej przyjazny i przytulny, a my lepiej wypoczniemy. Trzeba jednak pamiętać, że kwiaty doniczkowe wymagają regularnej pielęgnacji.
Reklama

Jeśli chcemy, by stanowiły ozdoby naszych wnętrz musimy dołożyć starań, by mogły odpowiednio się rozwijać. Przede wszystkim poszczególnym gatunkom należy zapewnić odpowiednie stanowiska, a nierzadko także temperaturę i wilgotność powietrza. Co, jeśli nie mamy głowy do spamiętania i przestrzegania ściśle określonych zasad uprawy danej rośliny? Wówczas powinniśmy stawiać na gatunki kwiatów domowych, które nie są zbyt wymagające. Jak się okazuje, jest całkiem spory wybór kwiatów, które nie ucierpią nawet, jeśli zapomnimy je podlać. O jakich kwiatach doniczkowych mowa?

Najprostsze w utrzymaniu kwiaty domowe
  1. Zamiokulkas zamiolistny! Niekiedy problemem w utrzymaniu kwiatów w domu, jest słabe nasłonecznienie pomieszczeń. Wówczas dobrym wyborem będzie Zamiokulus. Świetnie odnajduje się on nawet w pomieszczeniach z ograniczonym dostępem do światła i co ważne pięknie je ożywia.
  2. Sansewieria gwinejska. To długowieczna i bardzo wytrzymała roślina. Nie ma ściśle określonych preferencji co do stanowiskach, a do tego potrafi przetrwać nawet niekorzystne warunki. Lubi umiarkowane podlewanie. Trzeba też dodać, że kompozycje jej mięsistych, długich, ciemnozielonych liści z jasnymi brzegami tworzą wspaniałą ozdobę.
  3. Grubosz drzewiasty, zwany także drzewkiem szczęścia. Również jest długowieczną rośliną, bez dużych wymagań. Jedynie latem preferuje bardziej obfite podlewanie, choć jest w stanie przetrwać również okres suszy.
  4. Aloes. To dość oryginalny i z pewnością efektowny kwiat do domowej uprawy. Co, ważne wykazuje bardzo dużą odporność na przesuszenie. Warto, też widzieć, że magazynuje składniki odżywcze i wodę oraz wykazuje właściwości lecznicze.
  5. Pilea, znana również jako pieniążek. Jest kwiatem doniczkowym, który szybko i dobrze adoptuje się w różnych warunkach. Choć wymaga regularnego, w miarę częstego podlewania, jest w stanie znieść sporadyczne zaniedbania w tej kwestii. Do tego szybko rośnie i imponująco się prezentuje.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama